fb pixel Největší šanci na Anděla letos mají Lucie, Kapitán Demo a Bára Poláková: Vyhraje nostalgie, nebo šaškárna Jiřího Buriana? – G.cz
Vyhledávání

Největší šanci na Anděla letos mají Lucie, Kapitán Demo a Bára Poláková: Vyhraje nostalgie, nebo šaškárna Jiřího Buriana?

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Od té doby, co neslavně zrušili Slavíky je udělování Ceny Anděl jedinou větší hudební anketou u nás. Chudou obdobu Grammy, jejíž historie sahá až do roku 1991, odvysílá živě Česká televize a rozhodně stojí za to se dívat, jelikož nominace jsou letos opravdu zajímavé.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 5.3.2019, 14:10

Má Demo šanci?

Nominace letos přejí hudebnímu alter-egu Jiřího Buriana, dnes již legendárnímu Kapitánu Demovi – nominován je v kategorii sólový interpret za desku Mládí v trapu a jeho hit Zlatíčka zabojuje jak o cenu za píseň roku, tak i za videoklip. Uvidíme, Kapitán Demo totiž patří k tomu nejoriginálnějšímu, co může česká hudební scéna nabídnout a loňské vítězství ne zrovna konvenčního songu Zhublas od J.A.R. dává Burianovi šanci, že by Akademici mohli jeho neotřelý přístup ocenit.

Poláková není jen Nafrněná

Dalším interpretem jeho jméno se vydatně skloňuje je zpěvačka Barbora Poláková, která v minulosti zaujala svými singly Nafrněná a Po válce – poslední jmenovaná píseň se objevila na albu Ze.Mě, které je nominováno v kategorii Album roku a díky němu zpěvačka získala nominaci i v kategorii sólová interpretka. Kromě toho zabojuje Poláková i o cenu za nejlepší hudební klip s videem k songu 2-8-5 z již zmíněného alba. Nejednalo by se o první ceny Anděl, které by zpěvačka získala – v roce 2015 vyhrála skladbu roku s masovým hitem Nafrněná a loni získala již zmíněná píseň Po válce cenu za nejlepší klip roku.

Oslaví Lucie návrat cenou?

Velký návrat letos oslavila nejslavnější česká skupina po roce 1989 Lucie, která se vrátila s fanoušky oceňovaným albem Evolucie – během letošního turné kapela třikrát vyprodala O2 Arénu a proto není nominace skupiny, která cenu získala již v letech 1991, 1994 a naposledy v roce 1998, ničím překvapivým. Kromě toho kapela získala i nominaci na desku roku a dokonce i píseň roku s Nejlepší, kterou znám. Celkem dobré na tři dekády starou skupinu?

Kromě zmíněných umělců potěšila ještě nominace Mira Žbirky s jeho Double Album na interpreta roku – slovenský muzikant nahrál album v londýnském studiu Abbey Road, kde v šedesátých letech nahrávali svá alba legendární Beatles. O objev roku spolu zasoupeří Mikolas Josef, který má již nějaký pátek v rádií svůj hit Me Gusta, spolu s ryze ženským projektem Vesnou a kapelou The Atavists, kteří se svou tvorbou vrací ke kořenům rocku.

A tady si připomeňte 6 největších pecek krále debilních komedií Petera Farrellyho.

Podobné články

Doporučujeme

Další články