Nejúspěšnější zrzavý muzikant se vrací do Prahy: Ed Sheeran už vyprodal první megakoncert

Obrázek uživatele vaclav.roman
08.03.2019, 08:24

Aktuálně jeden z nejúspěšnějších britských muzikantů, kterým zrzek Ed Sheeran bezpochyby je, bude už brzy v rámci evropského turné ke svému třetímu studiovému albu Divide koncertovat v Praze. Čtyřnásobný držitel Grammy a pětinásobný vítěz BRIT Awards hrábne do strun 7. a 8. července 2019 pod širým nebem na Letišti Letňany.

Ed Sheeran 2x na Letišti Letňany

Zájem o vystoupení britského hudebníka, který proslul hity Thinking Out Loud, Sing, I See Fire či The A Team, je enormní, což se dalo očekávat. Pořadatelům bylo jasné, že jeden koncert, který byl naplánován na neděli 7. července 2019, bude málo, proto rychle zareagovali a přidali další , který proběhne v pondělí 8. července 2019 na stejném místě.

Pražská část evropského turné Divide 2019 je atraktivní také z toho důvodu, že Ed Sheeran tentokrát vynechá okolní státy jako Polsko a Slovensko. V Česku hrál poprvé a zatím naposledy v únoru 2015, kdy vystoupil v holešovické Tipsport Areně. Už tehdy bylo do posledního místa vyprodáno.

Zatímco lístky na koncert 7. července 2019 byly už rozebrány, ty na následující den, 8. červenec 2019, jsou ještě k mání. Fanoušci si je mohou koupit v sítích TicketPortal, Eventim či GoOut. Vstupenky se pohybují v cenovém rozmezí od 1600 do 2300 korun dle jednotlivých kategorií. Pořádající agentura Charmenko CZ apeluje na fanoušky, aby ve vlastním zájmu nevyužívali neoficiálních sítí.

Vstupenky jsou personifikované a je možné koupit maximálně 4 vstupenky na jedno konkrétní jméno, což zamezí kupčení s lístky. Při vstupu do areálu se musí alespoň příjmení na vstupence shodovat s předloženým průkazem totožnosti. Pořadatelé dále radí, že pokud někdo plánuje změnu příjmení (například z důvodu svatby), měl by s sebou pro jistotu mít i kopii předchozího průkazu totožnosti.

Třetí studiové album Eda Sheerana „÷“ neboli Divide získalo ocenění Grammy za nejlepší popové vokální album a deska dlouho dominovala hudebním žebříčkům a lámala rekordy. Například singl Shape of You se stal třetím nejprodávanějším singlem v Británii.

Za své aktivity nejen v oblasti hudby, ale i charity obdržel Sheeran na sklonku roku 2017 Řád britského impéria, což je záslužný řád pro civilní osoby, který je udělován od roku 1917.

Než přijede Ed Sheeran do Prahy, můžete si čekání zkrátit na Votvíráku 2019, který slibuje pořádně nadupaný program.


Komentáře

Doporučeno pro vás