fb pixel Nejslavnější houslistka Vanessa Mae u nás letos vystoupí dvakrát: Zazní i hity, které hraje jen vzácně – G.cz
Vyhledávání

Nejslavnější houslistka Vanessa Mae u nás letos vystoupí dvakrát: Zazní i hity, které hraje jen vzácně

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Málokdo na světě dokáže ze svých houslí vyloudit takové melodie jako virtuoska světové extratřídy Vanessa Mae, která si získala pozornost celého světa hitem Destiny. V polovině října se znovu předvede před zraky našich fanoušků. Má naplánované hned dva koncerty, první v Ostravě, druhý v Praze a můžeme se těšit, že vystoupí také v doprovodu českých hudebníků.

Václav Roman
Václav Roman 18.3.2019, 16:22

Virtuoska se vrací do Česka

Singapurská rodačka s britským pasem, Vanessa Mae, se nechala slyšet, že tentokrát přiveze do České republiky její oblíbené kousky z minulosti, ale hodlá prý přidat také několik písní, které hraje jen vzácně. ČTK se tato talentovaná umělkyně svěřila, že už se těší na spolupráci s českými hudebníky. Během jejího vystoupení ji má doprovázet český smyčcový orchestr a osm tuzemských vokalistů.

Show, ve které hbitě přelétává mezi klasikou a popem, předvede nejprve 15. října 2019 v Ostravar Aréně, kde již vystupovala v roce 2010. Tehdy byl její koncert beznadějně vyprodaný.

Stejnou podívanou jako v Ostravě, předvede o dva dny později také v Praze, kde 17. října 2019 vystoupí v O2 areně. I tu moc dobře zná, vystupovala zde před pěti lety společně s tenorem Josém Carrerasem.

Lístky už jsou v prodeji

Lísky na oba její koncerty jsou již v prodeji. Vstupenky do pražské O2 areny se pohybují v cenovém rozpětí od 890 do 2490 Kč a lze si je opatřit v předprodeji sítě Ticketportal. Obdobné je to se vstupenkami do Ostravar Arény, kde ceny začínají na 790 korunách a jsou k mání v síti TicketLIVE.

Vanessa Mae svým umem uchvátila už miliony fanoušků po celém světě, podařilo se jí prodat přes 10 milionů desek. Patří mezi nejbohatší hudební interpretky ve Velké Británii. Málokomu se díky tomuto strunnému nástroji podařilo získat takovou slávu a bohatství. Zaujala svým osobitým, provokativním stylem, ve kterém kombinuje různé hudební styly a přechází z klasiky do popu, rocku i techna.

Hudební nadání zdědila po své matce, která byla vynikající klavíristkou. Vanessa Mae hrála na klavír už od tří let, housle dostala do ruky o dva roky později. Proslavila se už v osmdesátých letech. V roce 1988 koncertovala na šlesvicko-holštýnském hudebním festivalu v Německu a ve stejném roce hrála také s Filharmonickým orchestrem v Londýně.

Destiny Vanessy Mae

A zde si můžete přečíst o tom, že se do Prahy vrací maskovaní Slipknot.

Podobné články

Doporučujeme

Další články