fb pixel Nejšílenější konspirační teorie českého showbyznysu:Je Iveta Bartošová stále naživu? – G.cz
Vyhledávání

Nejšílenější konspirační teorie českého showbyznysu:Je Iveta Bartošová stále naživu?

Zdroj: profimedia.cz

Iveta Bartošová patřila ve své době k idolům mladých. Díky spolupráci s Petrem Sepéšim, Baletem nebo skupinou Kroky Františka Janečka vydala v 80. letech hned několik zásadních hitů, které ji vynesly na vrchol hitparád. V roce 1986 se dokonce stala Zlatou slavicí, když po 9 letech kralování sesadila Hanu Zagorovou. Následovala velká kariéra, jež skončila smutným skokem pod vlak. Podle jedné konspirační teorie, kterou šíří i její bývalý „patron“ Zdeněk Macura, je však Iveta stále naživu.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 8.4.2022, 00:30

Je Iveta Bartošová skutečně naživu?

Iveta Bartošová by dnes oslavila 56. narozeniny. Tato kdysi populární a velmi oblíbená zpěvačka tzv. středního proudu si v minulosti dokázala získat srdce fanoušků, a to především díky svým nezapomenutelným hitům, které nám dodnes servírují česká rádia. Hity jako Hej pane diskžokej, Knoflíky lásky nebo Léto zná v této zemi doslova každý stejně jako její výstupy v bulvárních médiích, jimiž žila ve své době celá země. Z populární popové a muzikálové zpěvačky se stala nejsledovanější osoba v zemi, jež si od začátku třetího tisíciletí procházela těžkým životním obdobím. Závislost na antidepresivech střídala s ústavní léčbou v psychiatrické léčebně, a do toho všeho ji všude pronásledoval démon alkohol.

Když v roce 2010 vydala album Děkuju Vám, Andělové, v němž se objevil i hit Heja Heja, nikdo už nepochyboval o tom, že s Ivetou něco není v pořádku. Bulvární média a psychické problémy ji nakonec 29. dubna 2014 dohnaly ke skoku pod vlak v Praze-Uhříněvsi. Bartošová utrpěla zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehla. S tím se očividně nechtěl smířit její bývalý přítel a „patron“ Zdeněk Macura, který v roce 2019 začal šířit teorii o tom, že by Iveta Bartošová mohla být dodnes naživu.

V dubnu 2019 se v několika bulvárních médiích objevila zpráva, kterou začal šířit sám Macura. Primárně šlo o to, že začal veřejně zpochybňovat její smrt. „Já jsem po čase začal pochybovat, jestli se ty věci staly tak, jak se mediálně prezentovaly. Je spousta pochybností, že tam mohla být jiná osoba. Nebo že to třeba byla domluvená akce. Psychicky mně pomáhá pocit, že třeba ještě žije,“ řekl tehdy Macura pro TN.cz. Pro Extra.cz pro změnu vznesl mnoho jiných argumentů, podle nichž by Iveta nikdy pod vlak neskočila. „Zpětně jsem si uvědomil, že doteď vlastně nevíme, kdo byla ta osoba, která potvrdila, že ona přejetá osoba je skutečně Iveta Bartošová. Ivetu jsem kolikrát sám až nepoznával zaživa. A když někdo přejede člověka, tak je to úplně něco jiného. Pokud policii její identitu nejspíš potvrdil jenom Josef Rychtář bez Ivetina syna, bratra nebo její matky, tak se tomu nedá věřit. Pro mě je on naprosto nedůvěryhodný člověk. Je schopný blufovat i ve vážných věcech,“ prohlásil pro Extra.cz Macura.

Podobných konspiračních teorií o zesnulých celebritách, které podle některých fanoušků neustále žijí, jsou samozřejmě desítky. Tato problematika nás doprovází už od dob druhé světové války, kdy se hovořilo o Adolfu Hitlerovi, jenž po válce dožil svůj život v Jižní Americe. Podobně je na tom například i Elvis Presley, který sice zemřel v roce 1977, ale podle jistých teorií fingoval svou smrt, aby unikl slávě a mohl žít klidným životem na opuštěném ostrově. Další z celebrit, jež má podle některých konspiračních teorií být naživu, je americký rapper 2Pac. Ten má v současné době žít na Kubě. A jestli je to vážně pravda, tak si už skoro 25 let užívá hezký život plný doutníků a skvělého rumu.

Myslíte si, že Iveta Bartošová skutečně žije někde na opuštěném ostrově a popíjí drinky společně s Hitlerem, Elvisem a Marilyn Monroe?

Podobné články

Doporučujeme

Další články