fb pixel „Rychtáři, ty vrahu!“: 5 důvodů, proč děkujeme za každý ze 45 skvělých roků s paletovým králem Zdeňkem Macurou – G.cz
Vyhledávání

„Rychtáři, ty vrahu!“: 5 důvodů, proč děkujeme za každý ze 45 skvělých roků s paletovým králem Zdeňkem Macurou

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Ve své době patřil mezi nejsledovanější muže českého bulváru a dnes slaví své 45. narozeniny. Řeč je o nechvalně proslulém ochránci a obdivovateli české zpěvačky Ivety Bartošové Zdeňku Macurovi, který se doteď čas od času připomene nějakým nevznešeným gestem, příspěvkem na sociálních sítích nebo fotografií, nad kterou zůstává rozum stát. Každopádně ho i tak ceníme.

Martin Miko
Martin Miko 6.5.2019, 13:50

RYCHTÁŘ JE VRAH!

Když napíšeme, že Zdeněk Macura dostal už párkrát za život slušnou rychtu, každý fanoušek této zvláštní postavičky to hned pochopí. Máme na mysli rány, které schytal od bývalého manžela své femme fatale Ivety Bartošové Josefa Rychtáře. Byly to zlaté časy, kdy hýbal světem celebrit, jenže vše je pomíjivé. V našich srdcích jsou však vzpomínky na Macuru zaryté. Když navíc dnes slaví své 45. narozeniny, byl by to hřích si je alespoň stručně nepřipomenout.

1. Rychta od rychtáře

Ve slzou v oku vzpomínáme na legendární bitku Josefa Rychtáře a Zdeňka Macury na koncertě Ivety Bartošové ve Svitavách. Jednalo se o jejich první pěstní souboj, který se pak opakoval ještě třikrát.Ten první střet, který zaznamenalo mnoho kamer, takže je vidět z více úhlů, je však bezkonkurenční. Macura schytával rány od Rychtáře, jeho syna i přítomné ochranky. Slušná podívaná.

2. Uberový král a postrach pražských silnic

Ironicky je Macura mezi lidmi popisován jako Král Uberu. Když máte to štěstí, může se vám podařit „vychytat“ řidiče Uberu Macuru i pro vaši jízdu. Pro uživatele této appky je to samozřejmě velká čest, která se rovná získání zlatého bludišťáka.

3. Nechvalně proslulé uhříněvské pogo

Vzpomeňme na dnes již legendární záchvat rozzuřeného Zdeňka Macury, který řval na celou Uhříněves, že je Rychtář vrah. Na tuto scénku, které se účastnila i policie ČR, vzniklo mnoho velmi povedených remixů. Tento patří mezi naše nejoblíbenější.

4. Samozřený paletový král

Macura není jen král bitek, pogování a Uberu, ale taky palet, díky kterým chce zachránit svět. Rád by z nich totiž postavil obydlí pro všechny týrané ženy galaxie. V následujícím videu budete svědky toho, co všechno se dá z palet vyrobit.

5. Autor brožury o domácím násilí

Připomeňme si, že v posledních letech nemluví Macura o ničem jiném než o domácím násilí, proti kterému ale bojuje odjakživa. V roce 2017 dokonce vydal brožurku, která obsahovala 4 příběhy o domácím násilí. A objevil i v Máte slovo s Michaelou Jílkovou, aby o tomto palčivém téamtu poreferoval.

A zde vás určitě potěší, že si Jiří Ovčáček založil Instagram, takže bude míň nadávat lidem na Twitteru.

Podobné články

Doporučujeme

Další články