fb pixel Fitko na pražské Harfě je Mekkou trotlů a buranů – G.cz
Vyhledávání

Fitko na pražské Harfě je Mekkou trotlů a buranů

Zdroj: galerieharfa.cz

Trpělivost má své meze. Fitness centrum na pražské Harfě si u mě svou dávku konečně vybralo.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 16.4.2015, 17:00

Patřím k těm nešťastným lidem, kteří nepochopitelně překypují důvěrou k vnějšímu světu a jsou po jistou dobu poměrně splachovací. Asi tak bych vysvětlila fakt, že už skoro třičtvrtě roku chodím do Jatomi Fitness na Harfě.

Doporučili mi ho známí (kdysi to byli kamarádi, pochopitelně z pozice degradovali), že prý má skvělé členské nabídky. A ze začátku jsem opravdu byla nadšená ze všech služeb, posilovny i wellness zóny. Naivita je sladká.

Jatomi Harfa je jednou z poboček tuctového fitka, kterých je po Praze spousta. Byla jsem v něm spokojená zhruba první měsíc. Pak už šly téměř všechny mé první dojmy k čertu a já jen lituju sebe, svých peněz - a i ostatních lidí, kteří se mnou sdílí vlezlé nasrání.

Pro ty, co pobočku na Harfě neznají - Jatomi zde má rozlehlou posilovnu, dva sály na cvičení, ve kterých probíhají tréninky a wellness zónu s menším bazénem, vířivkou, párou (do které nikdo nechodí, protože je v ní spíš zima) a saunou. Z ní se můžete zchladit v jedné ze tří sprch, které jsou v jednoduchých kójích z matného skla (překvapilo mě, kolikrát se staly právě ty sprchy masturbačním závodem - vítěz se ale asi neměl čím chlubit). Neexistující ledový bazének je sice smutný fakt, ale s tím by se dalo smířit - člověk prostě vždycky nemůže mít úplně všechno.

Někteří z vás určitě pamatují na můj článek o tom, jak by se měl chovat každý navštěvník sauny, aby nekazil zážitek z relaxu jak sobě, tak i ostatním přítomným. Najdete ho ZDE.

Abych byla upřímná, právě během uběhlých měsíců mi pro tento kousek bylo Jatomi a jeho hosté velkou inspirací. Je to ironie. Jakmile jdeme do naha, vystavíme světu všechny naše nedostatky - a tím zrovna nemyslím ty tělesné.

Včera jsem po práci vyrazila do wellnessu. Překvapil mě pohled na nedůtklivě se mračícího zaměstnance fitka. Byl rozvalený v židli vedle vstupu do sauny - a na dveřích k mému překvapení zářila tahle nová cedule:

Pecka. Ať už jsem si o zdejším vedení doposud myslela všelicos, tohle mě potěšilo. Konečně chtějí do wellnessu zavést trochu zdravý přístup a zatočí s burany. To mi letělo hlavou v okamžiku, kdy jsem spokojeně vcházela do sauny. Pak mě do nosu praštil pach, který tam přece už neměl co dělat - zatuchlý smrad mokrého psa, jako kdybyste do horké malé místnosti hodili vodou a chlorem nasáklý hadr. Celé osazenstvo je zabalené do ručníků a prostěradel a můj rozum nestíhá. Který idiot?

Jakmile dosednu, zvedají se k odchodu dvě slečny. Ručníky jim lehce sklouzly ze zad a já vidím, že ty dvě krásky wellnessu na sobě mají vodou prosáklé bikinky. Chce se mi vraždit. A nejen mně.

I přes ceduli s výmluvnými piktogramy a zaměstnance sedícího těsně u dveří pořád musím snašet v sauně Jatomi úplné blbce a čuňata.

Jak jsem se posléze dozvěděla od jednoho ze zaměstnanců, takhle to tady chodí od zavedení "cedulky" pořád. Když jeden nejmenovaný zaměstnanec fitcentra - říkejme mu třeba Pavel - posledně okřikl mladou dámu, ať se před vstupem do sauny osprchuje po bazénu a svlékne z plavek, dotyčná si na něj šla i přes pochopitelný zákaz stěžovat. Pavel, který si na své pozici vydělává cca 15 tisíc měsíčně, nebyl vedením pochválen za to, že chtěl, aby ostatní hosté měli nerušený a příjemný zážitek ze sauny - dostal naopak trest, strhli mu z platu přes pět tisíc. Poté, co slečnu v zájmu ostatních zákazníků upozornil na správné saunové návyky, klesl jeho plat skoro na výši průměrného pražského pingla od hospodského výčepu (bez dýšek).

Kde je chyba? V naprosto debilním přístupu vedení Jatomi Fitness Harfa. Nejen že ze svých zaměstnanců dělá úplné kretény, kteří pak ve wellnessu "stráží" u zjevné cedule, ale neudělají zhola nic, když vidí pitomého trotla v plavkách. Jatomi totiž do svých prostor vpouští naprosto zaostalé burany, kteří nevědí, jak se mají chovat. A za takovýto "komfort a služby" já i mnozí ostatní platíme nemalé peníze.

Chcete dobře míněnou radu? Jestli chcete hubnout, cvičit, zlepšit si kondičku nebo jen zažít příjemný relax, vyhněte se fitku Jatomi na Harfě velkým obloukem. Budete znechucení, zklamaní. Raději navštivte krásné a kultivované centrum Step, které od Harfy není zas tak daleko. Nad Jatomi už lámu hůl. Vedení buranů si holt své malé buránky a pitomečky bude "hýčkat" nejspíš i nadále.

Seznam saun a wellness center v Praze najdete na TOMTO odkazu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články