fb pixel 5 důvodů, proč jste při své návštěvě sauny za čuňátka a ťulpase – G.cz
Vyhledávání

5 důvodů, proč jste při své návštěvě sauny za čuňátka a ťulpase

Jak se říká, neznalost neomlouvá.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 17.1.2016, 14:45

Sauna, to je pro mě kousek ráje, obzvlášť v tomhle zmršeném zimním období, kdy všichni trpíme rýmičkou a jsme zblblí virózami. V ráji ale nemůže být božsky, pokud se ostatní podle toho neumí chovat. I vy považujete saunu za vrchol relaxu a odpočinku? Věřte, že kdybyste dodržovali tyhle drobná pravidla, odnesete si v paměti krásný zážitek, a ne vzpomínky na zapáchající horkou špeluňku, jako se to často stává mně. Proč jste při své návštěvě zrovna vy za čuňátka a faux pas vám není cizí? Čtěte.

1. Protože se nesprchujete

anigif_mobile-31860-1420824803-16

Před vstupem do sauny je nutné se osprchovat a umýt mýdlem. Stejně tomu je i u vstupu do bazénu. To asi většině z vás poněkud uniká. Po sprše dosucha utřít ručníkem a teprve pak hurá do sauny. Divíte se, že lidé krčí nos pokaždé, když kolem vás projdou? Vy si to možná neuvědomujete, ale bohužel jste nepěkně cítit. A vydržet nějakou smrdutou ropušku usazenou v sauně, to je výzva, kterou jen málokdo hodlá překonat.

2. Protože chodíte do sauny v plavkách

dig do dig.do Do sauny v plavkách NE! To je celkem známé pravidlo, ale někteří vykutálení experti ho úspěšně pořád ignorují. Tihle borci přijdou z bazénu, chtějí se prohřát a pak ve svých skrz naskrz zpocených plavkách skočí zpátky do vody. Co to je? Humus fialovej.

3. Protože nevíte, k čemu je ručník/prostěradlo

30ljuw3 tumblr.com Ručník či prostěradlo neslouží k tomu, abyste se zahalili od hlavy až k patě. Váš estetický zábal nijak nepomáhá pocení, právě naopak. Tělo by v sauně mělo být odhalené, což drtivá většina Čechů nechápe. Já naopak trochu chápu, poutá se s tím stud. Stydět se ale opravdu není za co. Jste v sauně a to k ní patří. V Německu či Finsku s tímhle nikdo pohledem na cizí nahé tělo netrpí, tak proč byste měli zrovna vy? Není v tom žádný exhibicionismus. Ručník či prostěradlo tedy patří pod zadek. A překvapení, dokonce i pod nohy. Na nohou nosíme ten největší bordel. Není nutné své drsně vypěstované mykózní kultury roznášet i v sauně.

4. Do bazénku pro ochlazení skáčete bez sprchy

giphy giphy.com Máme to tu stále dokola. Bazének neslouží pro to, abyste ze sebe smyli pot. K tomu jsou určeny sprchy. Až pak se máte odebrat do bazénku, dát si pár temp a po něm relax a doplnit tekutiny. Pobyt v sauně se opakuje optimálně třikrát. Když jste z bazénku pořád mokří, je lepší se zase ručníkem osušit. Voda vás chladí a trvalo by déle, než byste se začali znovu potit.

5. Větráte saunu

tumblr_m76c17p6Vd1r0yrfno5_250 tumblr.com Odpovědí pro tyto jedince jest: "Zvedni se a běž pryč." Tohle prostě nedělejte. Když už horko nesnesete, jděte se ospršit a ochladit v bazénku. Rušíte tak ostatní návštěvníky a jen ze sebe děláte idiota. Zbytečné a smutné.

Pokud se považujete za milovníky vyhřáté špeluňky, bude vás určitě zajímat 12 zajímavostí ze světa nahých a zpocených lidí. A pro zasmátí tady máte tři saunové experty.

Podobné články

Doporučujeme

Další články