fb pixel 12 důkazů, že (mnozí) vegetariáni jsou nechutní pokrytci – G.cz
Vyhledávání

12 důkazů, že (mnozí) vegetariáni jsou nechutní pokrytci

Maso by nepozřeli ani po waterboardingu, ale například pro parádu ať zvířata klidně umírají.

Elsa K.
Elsa K. 1.11.2015, 16:50

Ortodoxní vegetariáni si občas trochu lžou do kapsy. Na masožrouty pořádají svaté války, ale ostatky zvířat hrdě nosí, nevědomky konzumují a používají. U některých produktů je to dokonce naprosto zjevné. Plná huba keců a dvojí metr - to jsou hlavní atributy pokrytců. Na druhou stranu je pravda, že vegetariáni a vegani mají ohled na život zvířat - zde však ukazujeme, někdy kážou vodu, ale pijí víno.

1. Kožené boty, kabelky, pásky, peněženky, bundy, rukavice...

pamela Pamela Anderson se sice hrdě hlásí k veganství, ale kožené kozačky a bunda jsou prostě sexy jako kráva, tedy bývalá. Zdroj: thenerdsuncanny.wordpress.com

peter Peter Dinklage alias Tyrion Lanister zvířata taky nejí. Jenom je nosí. Zdroj: boiledleather.com Že by zvířata zabitá pro parádu trpěla míň? Nebo to neva, protože primárně byla zabita kvůli masu? Na jednom zahraničním webu věnovaném vegetariánům a veganům dokonce padlo několik myšlenek, že pokud se nemůžu smířit s tím, že moje boty bývaly kdysi zvířetem, mám si je pořídit v sekáči. Třeba tímhle gestem zvíře zase obživne, ne?

2. Kožený volant, sedačka a pohovka

opel-cz Za kvalitu se platí. Někdy i životem. Zdroj: opel.cz sedačka Synonymum luxusu. Zdroj: hanak-forum.cz Hlavními zákazníky kožedělného průmyslu jsou, kromě výrobců obuvi a koženého zboží, průmysl automobilový a nábytkářský. Nevadí vám dotýkat se denně volantu ze zvířecí mrtvoly? A co takhle se na ní rovnou usadit? I na to mají odnaučení masožrouti argument. Pokud jste koženou sedačku vlastnili ještě předtím, než se vám rozsvítilo v hlavě a v žaludku, můžete si ji nechat. Ale v žádném případě se neopovažujte si pořídit novou! Kožená bývají i sedla hipstřích kol. Když ono to vypadá tak cool! Stejně jako vegetariánství.

3. Elektronické cigarety

cigareta latinopost.com Jejich boom už sice pozvolna upadá, ale neoddiskutovatelným faktem je, že náplně do nich se vyrábějí z glycerolu, jehož hlavním zdrojem jsou přírodní tuky. Najdete ho i v nemrznoucích směsích, zubních pastách, krémech nebo žvýkačkách. Bývá i součástí klystýrového roztoku. Glycerol není vždy extrahován z rostlinného oleje. Často je vyráběn z živočišného tuku.

4. Špičkové malířské a kosmetické štětce

jezevec-anza-co-uk Předpokládáme, že jezevec nevydal své chlupy dobrovolně. Zdroj: anza.co.uk veverka-sweetmakeuptemptations-com Stejně jako veverky. Zdroj: sweetmakeuptemptations.com Na jejich výrobu se používají kančí, jezevčí, kuní, telecí, tchoří nebo dokonce veverčí chlupy.

5. Šperky

rosanna-nahá-voetbalhighlihts-nl Rosanna Davison - Miss World 2003 je taky veganka. Ale se šperky ze schránek korýšů problém evidentně nemá. Zdroj: voetbalhighlights.nl rosanna-perly-spotonlists-com Má ráda i perličky. Zdroj: spotonlists.com Želvovina, slonovina, mušle, lastury, perly... Na stromech nerostou.

6. Bubínky veganských hipíků

bubínek youtube.com Djembé neboli africké bubínky, na které alternativci, kteří nejedí maso, rádi hrají, se bez pergamenové kůže neobejdou.

7. Jelenice

jelenice-morgan-motor-cz morgan-motor.cz A druhá strana barikády - zuřivé hospodyně, které vyleští, na co přijdou, nedají ránu bez jelenice. Skvěle se s ní leští i auta s koženým volantem.

8. Guinness a další

guinness-smithonianmag-com smithonianmag.com Vyzí klih, který se získává z plynového měchýře ryb (umožňuje regulovat hloubku ponoru) se používá na výrobu některých oblíbených zahraničních piv. Jednak rozpouští těžko rozpustné látky v kádi a zároveň přitahuje zbytky kvasinek, které se srazí do větších částic a následně jsou od piva odděleny. Výsledkem je čistý a jasný vzhled piva, jehož součástí je kus mrtvého zvířete.

9. Jelení lůj

lůj-beauterama-cz beauterama.cz Sice se už nevyrábí přímo z jeleního tuku, ale živočišné látky jsou v jeho složení nezastupitelné.

10. Lesky na rty a laky na nehty

kosmeticketrendy-cz kosmeticketrendy.cz Ale také oční stíny a rtěnky. Není všechno zlato, co se třpytí. Opravdu ne, něco jsou šupiny ze sleďů. A pozor: často se nejedná o odpad z ryb lovených kvůli masu. Spousta dnešních rybářů loví ryby přímo na zakázku. Do dekorativní kosmetiky.

11. Jen karmínová to může být

kaloricketabulky-cz kaloricketabulky.cz Barvivo karmín neboli košenila se vyrábí ze sušených těl broučka červce nepálového. Najdete ho v lecčems, v čemž výrobci slibují stopy jahod - v lipánku, Activii, Dobré mámě, nanuku Míša, čokopiškotech Pimp´s, ale taky třeba v Campari nebo hermelínovém či pařížském salátu. Dobrou chuť!

12. Psi a kočky k vegetariánství nepřekecáte

Majitelé psů a koček podporují masný průmysl dnes a denně. Sice možná svým domácím miláčkům odpírají maso v přímé podobě, protože by neunesli přímý dotyk s ním, ale ani granule se bohužel nevyrábějí ze sedmikrásek. Ty by vám váš pes asi pěkně omlátil o hlavu. Existují ovšem i veganské granule pro psy. My jsme ale mysleli, že vegani jsou striktně proti týrání zvířat.

13. Živočišné uhlí

cs-wikipedia-org cs.wikipedia.org Pokud se vám z toho všeho udělalo trochu šoufl, a jste pravověrným vegetariánem nebo veganem, opovažte se sáhnout po těchto černých tabletách. Mají sice odstrašující formulku už v názvu, ale především je potřeba zmínit, že se vyrábějí ze zvířecích kostí. Kvůli hrozbě nemoci šílených krav se už ale nepoužívá páteř a lebka. To je útěcha! A jak jste na tom s komáry a klíšťaty, ctihodní vegetariáni?

A TADY máte 30 satirických ilustrací, ze kterých vás zamrazí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články