fb pixel NECOUVNEME: Spolek Milion chvilek bude demonstrovat a požaduje odstoupení Marie Benešové – G.cz
Vyhledávání

NECOUVNEME: Spolek Milion chvilek bude demonstrovat a požaduje odstoupení Marie Benešové

Zdroj: Facebook - Milion chvilek pro demokracii / Petr Zewlakk Vrabec

Spolek Milion chvilek pro demokracii svolává na čtvrtek 20. května demonstraci s názvem NECOUVNEME – Justici nedáme! Začít by měla v 18:30 a jejím cílem je poukázat na rezignaci Nejvyššího státního zástupce, jenž čelil dlouhodobým tlakům ze strany ministryně spravedlnosti Marie Benešové. Celá demonstrace proběhne dle bezpečnostního desatera, které by měl každý přítomný demonstrant dodržovat.

Martin Miko
Martin Miko 19.5.2021, 11:56

Demonstrace za ochranu české justice

Ve čtvrtek 20. května proběhne na Václavském náměstí v Praze pod hlavičkou spolku Milion chvilek pro demokracii demonstrace, která se bude řídit heslem NECOUVNEME – Justici nedáme! Ta začne v 18:30 i na dalších místech po celé republice. „Turbulentní události posledních dní naplnily obavy, které trvají již dva roky. V roce 2019 demonstrovaly statisíce lidí za nezávislost justice a varovaly před jejím ohrožením. Ve čtvrtek 20. května vyjdou lidé do ulic znovu,“ popisují rozhodnutí uspořádat demonstraci členové spolku Milion Chvilek. Cílem demonstrace bude požadovat odstoupení ministryně spravedlnosti Marie Benešové i to, ať nejvyššího státního zástupce jmenuje nová vláda až po volbách.

„Již na poslední demonstraci jsem jasně řekl, že současná situace má už pouze jediné skutečné východisko - výrazné vítězství demokratických stran ve volbách a vznik vlády bez ANO, komunistů a Tomia Okamury. Vlády, která dokáže čelit velezrádci z Hradu. Do té doby však musíme ubránit, co se dá,” řekl k okolnostem pro pořádání demonstrace předseda Milionu chvilek Benjamin Roll a zdůraznil tak stále větší aktuálnost Výzvy demokratickým stranám.

„Zažíváme předsmrtné křeče mnohohlavé hydry, ale právě teď se nesmíme vzdát a usnout na vavřínech. Zeman, Babiš, Benešová, Nejedlý a všichni další musí jednoznačně vidět a slyšet sílu, která v lidech je. Musí konečně pochopit, že je tady občanská společnost, která necouvne a která je nenechá následujících pět měsíců rozmetat poslední zbytky právního státu, které nám ještě zbývají,” dodal.

„Opět se dostáváme k tomu, na co jsme upozorňovali už od začátku našeho fungování: vláda nemá potřebnou legitimitu. Není možné být trestně stíhán a zároveň být předsedou vlády, která podniká jakékoliv kroky v justici. Neexistuje snad větší střet zájmů. Je to jako by si bandita vybíral svého šerifa,” řekl k paradoxní situaci v ČR a k důvodům, proč je opět nutné vyjít do ulic, místopředseda spolku Jiří-Jakub Zévl.

Stejně jako na konci letošního dubna budou účastníci opět předem vyzváni k dodržování tzv. bezpečnostního desatera a k ohleduplnosti vůči lidem kolem sebe.
Desatero bezpečnosti:
1) Vždy mám na obličeji nasazený respirátor. Rouška nestačí.
2) Všude dodržuji bezpečné rozestupy.
3) Během demonstrace zbytečně nekorzuji sem a tam.
4) Mám negativní test na covid, nebo jsem očkován. Testy jsou snadno dostupné.
5) Na demonstraci přijdu pěšky.
6) Přijdu včas, ať se netlačím v davu.
7) Pravidelně si dezinfikuji ruce. Nelíbám náhodné chodce.
8) Necítím-li se dobře, sleduji živý přenos z domova.
9) Domnívám se, že patřím do ohrožené skupiny? Zvážím účast a rizika, případně sleduji přenos z domova.
10) Při odchodu z demonstrace se zbytečně netlačím v davu.

V případě, že vás zajímají další podrobnosti ohledně demonstrace, tak tady je facebooková událost.

Podobné články

Doporučujeme

Další články