fb pixel Návrat zlatých časů Red Hot Chili Peppers: Kytarista John Fruciante se po deseti letech vrací ke kapele – G.cz
Vyhledávání

Návrat zlatých časů Red Hot Chili Peppers: Kytarista John Fruciante se po deseti letech vrací ke kapele

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Když nevíte, jak nakopnout vaši hudební kapelu, existuje několik jednoduchých receptů, jak na to. Buď se rozpadněte v 90. letech a po dvaceti letech ohlašte návrat nebo prostě ohlašte návrat oblíbeného kytaristy, kterého v 90. letech semlel heroin. To druhé je právě případ Red Hot Chili Peppers, kteří znenadání oznámili návrat kytaristy Johna Fruscianteho.

Martin Miko
Martin Miko 16.12.2019, 10:53

Nejlepší kytarista se vrací k RHCP

Ano, je to tak, vážení příznivci kvalitní muziky. Kapela Red Hot Chili Peppers na svém Instagramu oznámila zprávu, která potěšila nejednoho fanouška. Po deseti letech a zároveň potřetí v historii kapely, se k RHCP vrací kytarista John Frusciante, který tak logicky nahradí Joshe Klinghoffera. Ten za něj předtím naskočil. Nutno podotknout, že Frusciante nepatří k zakládajícícm členům kapely, protože do kapely vstoupil až v roce 1988 ve věku pouhých 18 let. Do kapely nastoupil poté, co kytarista Hillel Slovak zemřel následkem předávkování heroinem a kokainem.

Fruscante v kapele vydržel do roku 1992 a s kapelou stihl v roce 1991 vydat desku Blood Sugar Sex Magik, kterou měl pod palcem legendární producent Rick Rubin. Z desky se stal kult díky hitům jako Under the Bridge nebo Give it Away, která se objevila například i v seriálu Simpsonovi. Z odstupem času se z desky stala jedna z nejvýraznějších desek 90. let.

Frusciante neunesl slávu díky desce Blood Sugar Sex Magik a začal brát heroin, což znamenalo jeho odchod z kapely 7. května roku 1992. Důvodem měla být údajně maniodepresivní psychóza, kvůli které přestal vycházet z domu. V tomto období zároveň nahrál 2 sólové desky, za které se prý dodnes stydí.

V roce 1998 se vrátil k „Redhotům“ hned po úspěšné protidrogové léčbě. Tehdy kapela směřovala ke svému rozpadnutí se, jenže „čistý“ Frusciante konec kapely odvrátil. Během pár týdnů společně nahráli veleúspěšné Californication, čímž navázali na úspěšnou desku Blood Sugar Sex Magik. S kapelou společně nahráli i desku By The Way nebo Stadium Arcadium. V roce 2009 opět kapelu opustil a nahradil ho kamarád a kytarista Josh Klinghoffer.

Nyní se Frusciante potřetí vrací a my jen můžeme doufat, že ze staronové spolupráce opět vznikne něco velkolepého.

Podobné články

Doporučujeme

Další články