fb pixel Muž, který spojil rap s punkem: Rick Rubin pomohl na vrchol „Redhotům“, Beastie Boys i Slayer – G.cz
Vyhledávání

Muž, který spojil rap s punkem: Rick Rubin pomohl na vrchol „Redhotům“, Beastie Boys i Slayer

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Málokdo v hudebním průmyslu dokázal ovlivnit vývoj v mnoha hudebních žánrech tak jako americký producent Rick Rubin. Tento muž pomáhal od poloviny 80. let prorazit hudebním ikonám, jako byli například LL Cool J, Beastie Boys, Run-D.M.C, Red Hot Chili Peppers, Linkin Park, System of Down, Audioslave a dalším. Rubin v počátcích své tvorby dokázal propojovat žánry, čímž pomohl mnoha interpretům na vrchol.

Martin Miko
Martin Miko 4.9.2018, 13:54

Od rapu až k popu. Takto bychom mohli definovat producentský vývoj Ricka Rubina, který začal v roce 1985, když spolupracoval na debutové desce Radio od rappera LL Cool J. Deska se stala platinovou a umístila se na 6. místě v US Billboard. Následovala spolupráce s Beastie Boys na jejich prvotině Licensed to Ill, která vyšla o rok později pod labelem Def Jam Recordings. Výsledkem byla 9× platinová deska, která obsahovala spoustu nesmrtelných hitů. Beastie Boys totiž představovali bělošský rap nasáklý punkovou a hardcorovou muzikou, což bylo v té době v podstatě revoluční.

Na podobné bázi proběhla i následná spolupráce s Run-D.M.C. Kapele Slayer pomohl Rubin dosáhnout vrcholu s deskou Reign in Blood, jelikož pomohla v hudebním vývoji trash metalu. Podobně probíhala spolupráce i s dalšími rockovými nebo metalovými kapelami. V roce 1991 navázal spolupráci s kapelou Red Hot Chili Peppers, když společně vytvořili desku Blood Sugar Sex Magik, která se stala jedním z nejúspěšnějších alb v 90. letech. Písně jako Give It Away nebo Under The Bridge. Rick Rubin o osm let později pomáhal „Redhotům“ i s deskou Californication, která je návratem ke kořenům oblíbené kapely.

Během 90. let postupně produkoval desky pro jména jako Johnny Cash, System of a Down, AC/DC nebo Rage Against The Machine. Po roce 2000 produkoval pro jména jako Limp Bizkit, Linkin Park, Slipknot, Metallica, Audioslave a spoustu dalších. Vypadá to, že Rick Rubin stál za každou smysluplnou deskou, která v té době vyšla. Dokonce produkoval i desku pro Justina Timberlakea nebo Eda Sheerana.

Umění spojit dvě na první pohled rozdílné věci bylo klíčem Rubinova úspěchu. Dokázal to nejen s debutovou deskou Beastie Boys, ale později i s dalšími. Za zmínku stojí singl 99 problems s Jay-zem, Berzek od Eminema nebo 3 desky od Linkin Park.

Rick Rubin svým zjevem sice připomíná bezdomovce, ale faktem je, že bývá považován za jednu z nejzásadnějších postav ve vývoji populární hudby.

A zde je 6 pádných argumentů, proč jsou Beastie Boys jednou z nejlepších kapel.

Podobné články

Doporučujeme

Další články