fb pixel NASA přidala třinácté znamení zvěrokruhu, to bude mít Babiš radost – G.cz
Vyhledávání

NASA přidala třinácté znamení zvěrokruhu, to bude mít Babiš radost

Zdroj: YouTube.com - polarity dancer

Internet od včerejšího večera plane vzrušením i spravedlivým hněvem nad tím, že se NASA opovážila měnit zvěrokruh a přidávat tam nové znamení. Co mají do toho ti nýámandi co kecat, to je přece práce astrologů! Tohle a pak také radit českému premiérovi. Jenže NASA s tím má jen máloco společného.

Jan Studnička
Jan Studnička 15.7.2020, 11:51

Třinácté znamení zvěrokruhu je okurka

Každých pár let se v médiích objeví šokující zpráva, že Vatikán uznává teorii Velkého třesku. A celý český Facebook je vždycky bez sebe překvapením, protože nevědí, že katolická církev uznává Velký třesk od poloviny dvacátého století. Jediné, co Vatikán neuznává je seriál Teorie velkého třesku, a tak je to v pořádku. Bůh to žádá.

Pointou je nicméně to, že média a obzvlášť potom internet, mají tendenci každou okurkovou sezónu přijít s něčím, co zní překvapivě, ale není. Ano, všichni víme, že staří Egypťané pili pivo. V podstatě všechno už dělali staří Egypťané, nepotřebujeme, abyste nám je každé léto mlátili o hlavu.

A nejnovějším přírůstkem do téhle rodiny je evidentně třinácté znamení zvěrokruhu.

Hadonoš na nebi

O “třináctém znamení zvěrokruhu” se ví dlouho. Jako dlouho dlouho. Hadonoš, neboli Ophiuchus, je zařazen už na seznamu osmačtyřiceti souhvězdí astronomem Ptolemaiem ve druhém století našeho letopoštu. Takže ne, NASA o víkendu nenašla nové souhvězdí, které si pojmenovala a vypustila ho do světa jen proto, aby si dělala srandu z astrologů. Což je škoda.

Vlastně ani není jisté, proč se Hadonoš na internetu řeší teď, všechny články totiž odkazují buď jeden na druhý a jediný NASA zdroj, který se pořádně uvádí, je blogpost z roku 2016, který vysvětluje, že vzhledem k tomu, jak se za tři tisíce let, od prvního babylonského zvěrokruhu, posunula osa Země, technicky vzato by měl být Hadonoš jedním ze znamení zvěrokruhu, protože se dostává do správného postavení se sluncem. To by znamenalo, že lidé narozeni mezi 29. listopadem a 17. prosincem, by byli ve znamení Hadonoše, taky by se nějakým způsobem celý horoskop posunul.

A jak říkáme, je to zajímavé z akademického hlediska, jako takové astronomicko kulturní cvičení, sem tam někdo vydal článek typu "A věděli jste, že zvěrokruh má technicky vzato třináct znamení?" ale The Sun, jako pravděpodobně první, včera vypustil zprávu “NASA MĚNÍ HOROSKOPY!” a Twitter může zešílet. A to je na celé věci asi úplně nejlepší. Teen dívky, kterým praskají hlavy, protože najednou nejsou panna, ale lev.

Jestli to ale nutně potřebujete vědět, podle všeho jsou lidé narození ve znamení Hadonoše precizní, citliví a rádi se starají o ostatní. Ostatně od muže s hadem je pravděpodobně odvozena i Hermova hůl ovinutá hadem, která slouží jako mezinárodně rozpoznatelný symbol lékařů.

Hlavní otázka ale je... když teď existuje třináct znamení zvěrokruhu, bude muset vláda Andreje Babiše udělat další novelu ke schodku státního rozpočtu?!

Podobné články

Doporučujeme

Další články