fb pixel Každý den fotka z vesmíru: Působivá online galerie NASA dělá astronauty z nás všech (tak trochu) – G.cz
Vyhledávání

Každý den fotka z vesmíru: Působivá online galerie NASA dělá astronauty z nás všech (tak trochu)

+ DALŠÍCH 18 FOTEK + DALŠÍCH 19 FOTEK

Pokud jste klikli na tento článek, tak vás asi vesmír a jeho průzkum fascinuje stejně jako nás. Ostatně, jak vás může nefascinovat to, že si banda lidí sedne na několik tun vysoce hořlavé látky a odletí mimo tenhle svět?! Naštěstí NASA moc dobře ví, jak nás jejich práce baví a umí se předvést.

Jan Studnička
Jan Studnička 21.4.2020, 10:18

Poměřování raket

Víte, čůrání ve vesmíru není žádná sranda. Proto NASA na začátku vyvinula jakési kondomy, které si mohl astronaut navléknout na penis a moč se hadičkou odváděla pryč. Legenda říká, že NASA vyráběla velikostit těchto návleků ve velikostech malý, střední a velký, ale... řada astronautů si vybírala velikosti spíš podle vlastního ega než skutečnosti, takže agentura přejmenovala velikosti na velký, enormní a neuvěřitelný.

Kdepak, věda.

V Rusku se zase traduje, že když přivezli Gagarina před jeho prvním letem na kosmodrom, odskočil si vymočit se na zadní kolo autobusu, který ho tam dovezl. A pro štěstí teď všichni ruští kosmonauti očůrávají zadní kola vozů. A když jsme u těch pověr, američtí astronauti hrají noc před odletem poker tak dlouho, dokud velitel letu mocně neprohraje. Tím si vyčerpal veškerou smůlu a let proběhne hladce.

Zkrátka, astronauti jsou taky lidé. Všichni ti, kteří statečně objevují vesmír, jsou jenom z masa a kostí. A tak se chtějí o svou práci podělit s dalšími lidmi. Tak se podívejte do naší galerie na fotky, které jsme našli na oficiálních stránkách NASA v galerii "Obrázek dne".

Podobné články

Doporučujeme

Další články