fb pixel Napínavá kniha o reálném fungování evropského kapitalismu 21. století – G.cz
Vyhledávání

Napínavá kniha o reálném fungování evropského kapitalismu 21. století

Právě vychází nová kniha Radka Stavěla s názvem Sluneční cyklus, která pojednává o principech kapitalismu 21. století v Evropě. Kniha je koncipována jako napínavý román s přesahem do světa ekonomických úvah a výpočtů. Knihu stručně ohodnotil i předseda správní rady Anglo-American University docent Jiří Schwarz.

Martin Miko
Martin Miko 11.12.2017, 14:22

Sluneční cyklus očima docenta Jiřího Schwarze

Všechno se točí kolem Slunce. Od žen, které se rády opalují, přes solární byznys, jenž se stal podvodem století a kvůli němuž se i umírá, až po tajemství vesmírného počasí. Napínavý román prokládaný výpočty a ekonomickými úvahami vyzývá čtenáře k zamyšlení nad chybami, které člověk i společnost stále opakují. Čeká nás doba temna, nebo se vrátíme k osvícenství? Takovou otázku si klade hlavní hrdina, který se po manažerských zkušenostech v české energetice rozhodne sám podnikat v oblasti obnovitelných zdrojů. Ocitne se přitom až nebezpečně blízko legislativnímu procesu, který je nastaven tak, aby přes cenovou deformaci na trhu umožnil gigantický přesun peněz od spotřebitelů k výrobcům elektřiny z fotovoltaiky. Jeho projekt však provází řada problémů, a když nakonec vypadne ze hry, zjistí, že v ohrožení je nejen jeho postavení, ale i život…

Napínavý román Sluneční cyklus je plný ekonomických úvah

Knihu ohodnotil i předseda správní rady Anglo-American University doc. Jiří Schwarz slovy: "Zatímco Slunečním státem položil italský filosof Campanella na počátku 17. století základy utopického socialismu, tak Slunečním cyklem vysvětlil Radek Stavěl reálné fungování evropského kapitalismu počátku 21. století. Trh „kultivovaný“ státními zásahy ve jménu ekologické udržitelnosti generuje bohatství a z něho odvozenou moc omezené zájmové skupiny za peníze spotřebitelů. Neviditelně se tak přerozděluje od nízkopříjmových skupin obyvatelstva k hrstce státem vyvolených vlastníků, aby progresivním zdaněním erár následně korigoval sociální nerovnost, k níž sám přispěl. Napínavý, místy kriminální příběh s mediálně známými postavami okořenil autor větší než minimální dávkou erotiky a sexu. Pokud příběh hospodářské katastrofy se vztahovým happy-endem pomůže čtenářům pochopit ekonomickou podstatu líbivých politických prohlášení, tak nejen pobaví, ale i poučí! Pak se bionafta nebo elektromobilita snad po fotovoltaice nestanou dalším prokletím českého národního hospodářství. To by už nemuselo přežít. Není totiž tak odolné jako někteří protagonisté Slunečního cyklu."

A zde je 21 knih, které změnily náš život.

Podobné články

Doporučujeme

Další články