Chytrá aplikace pro blbé cyklisty: Vyrazte s Cykloplánovačem! – G.cz
Vyhledávání

Chytrá aplikace pro blbé cyklisty: Vyrazte s Cykloplánovačem!

Víkend je tu. Co se pro změnu trochu hýbat? Zároveň u toho můžete zkusit novou appku, která vás protáhne s kolem celým městem.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 25.7.2015, 09:40

Kdybyste náhodou tento víkend uvažovali o tom, že se nebudete pouze mrtvě válet na gauči, máme pro vás tip. Otestujte nejen svoji výkonnost, ale také novou chytrou aplikaci pro blbé, zbloudilé cyklisty.

Cykloplánovač je z dílny studentů ČVUT FEL a je právě pro pedálisty, kteří se bez kola nemůžou obejít v městském prostředí. Pokud tedy neplánujete spanilou jízdu lesy kousek od venkovské chaty vaší babči a zůstáváte na víkend doma, můžete zkusit na svém chytrém telefonu tohle studentské dílo. Aplikace je prozatím v betaverzi, ale je vhodná pro denní užití.

Seznam měst, které aktuálně appka Cykloplánovače podporuje: Břeclav, Brno, České Budějovice, Hradec Králové, Hranice, Jihlava, Jindřichův Hradec, Karviná, Kopřivnice, Liberec, Jablonec n. N., Nové Město nad Metují, Nový Jičín, Olomouc, Ostrava, Otrokovice, Pardubice, Plzeň, Praha, Přerov, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem, Zlín a Znojmo

Proč je Cykloplánovač lepší než kterékoliv jiné GPS navigace? Vám se na kole nebo třeba i koloběžce bude doopravdy hodit.

Cykloplánovač je schopen vám po nastavení trasy vybrat několik různých variant s ohledem na obtížnost cesty. Cestovní profily má čtyři - Rychlý, Klidný, Rovinatý a Vyvážená trasa. Navíc má funkci turn-by-turn, což na rozdíl od něj nemá žádná jiná česká cykloaplikace. Co to znamená? Dokáže vás provést cestou i v nepřehledném městském prostředí, doslova krok za krokem. To se hodí prostě každému. Samozřejmě se neobejdete ani bez přehledu ujetých kilometrů, spálených kalorií a průměrné rychlosti. Kdo by si kdy pomyslel, že vás zrovna studenti z ČVUT donutí vyrazit ven a sportovat?

Aplikace je prozatím dostupná jen pro Androidy, ale můžete využít i její webovou verzi na Cykloplanovac.cz.

A ještě vám doporučíme jednu vymakávačku. Tahle appka je totiž navíc propojená s celorepublikovou soutěží Do práce na kole. Jako účastníkům vám bude zaznamenávat projeté trasy pro soutěžní hodnocení. Do práce takto můžete kolmo šlapat až do konce léta - více se dozvíte na webu soutěže.

Tak vyrazte třeba tento víkend na kolo do víru města! My budeme společně s chytrou appkou Cykloplánovač testovat tuhle luxusní skládací koloběžku z prodejny Velorama. A uvidíme, jak se na ní dá zdolat velkoměsto. Víkendu na kole a kolobrndách zdar.

A tady máte další chytrou vymakávačku pro blbé cyklisty - helmu Lumos.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu