fb pixel Na co budeme koukat, až skončí GoT? Netflix zaplní díru v našich srdcích Zaklínačem. Tohle o chystané fantasy novince víme – G.cz
Vyhledávání

Na co budeme koukat, až skončí GoT? Netflix zaplní díru v našich srdcích Zaklínačem. Tohle o chystané fantasy novince víme

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

S blížícím se koncem Hry o trůny se fanoušci žánru fantasy začínají rozhlížet po nějakém novém díle, které by zaplnilo díru v jejich po seriálové zábavě lačnících srdcích. Nadějí by mohla být nejnovější adaptace kultovní knižní série Zaklínač polského spisovatele Andrzeje Sapkowského, kterou má na podzim uvést Netflix.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 14.5.2019, 14:55

Sapkowského klasika

Fantasy filmy patří k nejpopulárnějším dílům současnosti a neustávající popularita seriálové Hry o trůny je důkazem toho, že diváci si žádají další a další příběhy zasazené do magického světa. Americký seriálový gigant Netflix momentálně připravuje novou epickou adaptaci jedné z nejmilovanějších fantasy sérií, a sice Zaklínače od polského autora Andrzeje Sapkowského. Příběhy Geralta z Rivie se zatím dočkaly převedení do světa počítačových her v podobě tří titulů, z nichž poslední z roku 2015 je považován za jednu z nejlepších her všech dob.

Nový seriál se ale bude od počítačových adaptací lišit, jelikož bude adaptovat příběh knižní série, zatímco hry na knihy navazují. To mimo jiné vysvětluje kontroverzi okolo obsazení anglického herce Henryho Cavilla do hlavní role Geralta – fanoušci ve velkém seriál odsoudili v momentu, kdy se v prvním teaseru objevila Cavillova hladká tvář, přičemž Geralt je ve hrách vždy zobrazen se zjizveným obličejem. Produkce okamžitě přispěchala s vysvětlením, že nový Zaklínač začne z části dokonce ještě před samotným příběhem knih, takže se pravděpodobně dozvíme, jak hlavní hrdina ke svému zjizvení přišel. A aby byli fanoušci ještě klidnější, přibralo studio samotného tvůrce světa Zaklínače, spisovatele Sapkowského, jako kreativního poradce, aby zůstala zachována autentická atmosféra celého díla.

Fantasy z Východní Evropy

Natáčení probíhalo v lesích a hradech Maďarska a především Sapkowského rodného Polska, které se ostatně stalo inspirací celému fantasy světu Zaklínače. Uvedení seriálu je momentálně plánováno na letošní podzim a zatím to vypadá, že z něj Netflix plánuje udělat vlajkovou loď své nové seriálové tvorby.

Natočena je zatím pouze první série, ale zdá se, že tvůrci plánují další pokračování příběhů z Kontinentu. Doufáme, že se jim to podaří, jelikož až skončí Hra o trůny, bude po kvalitním fantasy kousku poptávka jako po toaletním papíru za socialismu – velká.

A tady se podívejte, jak herci na natáčení Hře o trůny ve skutečnosti bojují hlavně se zeleným plátnem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články