Mstivému Milošovi zbývá už jen pár dnů. Naštěstí...

Obrázek uživatele Ivan Brezina
11.10.2017, 08:10

​Český prezident překonal dno mezinárodní ostudy. Víme, co ho k jeho dalšímu skandálu přivedlo.

Opilecké potácení nad korunovačními klenoty, vulgarity v živém rozhlasovém vysíllání, buranské ignorování zákazu kouření… Taky jste si mysleli, že český prezident už nemůže spadnout níž? Tak to jste se těžce mýlili. Zemanova ostuda zřejmě nemá dno – a protože je to český prezident, je to tak trochu i naše ostuda. Bohužel.

V úterý Zeman v Radě Evropy ve Štrasburku prohlásil, že protiruské sankce západního společenství (ustavené kvůli zločinné anexi Krymu) nefungují. Navrhl, aby Ukrajina za své okupované území dostala kompenzace a smířila se s nimi. Je to v přímém rozporu se zahraniční politikou České republiky, což okamžitě prohlásil premiér Sobotka.

Ale především je to naprosto nehorázné. Ukrajinský poslanec Leonid Emec Zemana přiléhavě označil za „darebáka, ničemu a alkoholika“ vybízejícího Evropu k družbě s Ruskem, aniž by se jediným slůvkem zmínil o ruské agresi. „Bylo by zajímavé zjistit, zda by souhlasil, kdyby mu Hitler nabídl kompenzaci za obsazení Sudet,“ poznamenal na Zemanovu adresu ukrajinský poslanec Borislav Bereza. „Jestli lze prodat Krym, tak český prezident může Putinovi prodat Prahu a Karlovy Vary. Putin dá peníze i ropu,“ dodal poslanec Oleksij Hončarenko.

Dvěma slovy – pekelná ostuda. Mezinárodní společenství Rusko kvůli přepadení Ukrajiny izoluje a sankcionuje, ale Zeman leze Kremlu okázale do zadku. Proč? Vysvětlení bude nejspíš psychologické. Vzpomínáte, jak v lednu 2003 Zeman po prohrané prezidentské volbě utekl z Hradu jako malý kluk? TADY je video.

Rádobyprezident se pak celá léta mstil poslancům ČSSD, které podezíral z toho, že mu nedali svůj hlas. Vladimíru Špidlovi, Stanislavu Grossovi, Lubomíru Zaorálkovi, Bohuslavu Sobotkovi a dalším vytrvale „mydlil schody“ a označoval je za zrádce. Dělal to až do doby, než se mu na jaře 2013 podařilo prohru napravit a usednout na Hrad.

Souvislost je zřejmá. Spiklenecké vidění světa, zlá pomstychtivost, sloní paměť a oplácení domnělých křivd, to je prostě základní profil Zemanovy osobnosti. Před několika dny jsme se z Respektu dozvěděli, že se Zeman nepodívá do Bílého domu. Donald Trump ho tam odmítá pozvat proto, že je podle názoru amerických tajných služeb příliš napojen na Moskvu a Vladimíra Putina. „Problém představuje především jeho okolí,“ píše Respekt. „Jako rizikový článek vyhodnotila americká administrativa Zemanova poradce Martina Nejedlého,“ cituje zdroj z amerických bezpečnostních složek. Nejedlý žil deset let v Rusku a má vazby na lidi z okolí Vladimíra Putina.

Když si dáte dvě a dvě dohromady, spatříte obraz zakyslého pomstychtivce, který si v duchu svým typicky opileckým vulgárním slovníkem říká: „Ten hajzl Trump mne odmítnul… Však počkej, ty zrádná americká kundo, teď půjdu za přítelem Vladimírem! Najust podpořím jeho krádež Ukrajiny, abych to tomu svinskýmu Donaldovi pořádně zavařil!“

Zapšklý, ješitný a zhrzený stařec je zkrátka mentálně uzavřen v černobílém světě plném nepřátel. Vlastně je to smutné. Ale naštěstí mu odtikávají poslední dny. V době uzávěrky tohoto článku to bylo necelých 146 dnů (viz ZDE). Snad tu ostudu už nějak vydržíme…

A TADY si přečtěte o Zemanově pomočené nohavici.


Komentáře