fb pixel Mobilní rozhlas v době koronavirové: Cenné informace rychle nejen seniorům – G.cz
Vyhledávání

Mobilní rozhlas v době koronavirové: Cenné informace rychle nejen seniorům

Zdroj: Pixabay.com

Nouzový režim v Česku nadále pokračuje. A tak se naštěstí rojí i různé formy pomoci. V této době je určitě nutné mít přístup k informacím. Asi největší skupinou, kde právě s informovaností může být v některých případech problém, jsou senioři. Samosprávy města a obcí mohou nyní v souvislosti s nouzovým stavem vyhlášeným v České republice na neomezenou dobu zdarma využít službu Mobilní Rozhlas. Pomůže jim lépe a rychleji informovat seniory například o změnách nákupní doby v obchodech či o nových zavedených opatřeních. Služba může také usnadnit i organizaci dobrovolníků, kteří například šijí stále nedostatkové roušky nebo pomáhají seniorům s nákupy.

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 26.3.2020, 09:52

Česká republika a celý svět se nyní nachází v nelehké situaci kvůli šíření nákazy nového typu koronaviru. V této komplikované době se ukazuje, jak je důležitá pomoc jak samotných občanů, tak ale i českých firem. „Zlepšit informovanost občanů je jedním z klíčových nástrojů, jak krizi zvládnout, proto jsme službu, kterou vyvíjíme již šest let, dali obcím k dispozici zdarma. Pro obec, která Mobilní Rozhlas využije, zřídíme účet do 24 hodin,“ uvedl Ondřej Svrček, jednatel společnosti, která službu zřizuje. Dost často jde o to, aby veřejnost byla opravdu rychle informovaná. Města a obce, které jsou do Mobilního rozhlasu zapojené, získají možnost posílat občanům formou SMS zpráv akutní informace, jako je třeba zákaz vycházení. „Stovky měst a obcí, které už Mobilní Rozhlas využívají, prostřednictvím e-mailů a anket efektivně organizují dobrovolníky například pro šití roušek nebo nákupy starším občanům. Službu Mobilní Rozhlas oceňují také senioři a slabozrací, které je možné informovat prostřednictvím hlasových zpráv,“ popsal Svrček.

Funguje to také na Slovensku

Bezplatná služba se aktuálně týká nejen České republiky, ale i Slovenska. V současné době Mobilní Rozhlas využívá celkem 750 samospráv v obou zemích. Služba má přes 400 000 registrovaných uživatelů. Za poslední týden rozeslala přes 3 miliony cílených zpráv doručených přímo do telefonů občanů. Během minulého týdne se nově registrovalo dalších více než 50 000 osob. V rámci webové platformy Muj.MobilníRoz­hlas.cz, která slouží i pro registraci občanů ze zapojených samospráv, byla spuštěna sekce „Dotazy ohledně koronaviru“. Tato sekce byla vyvinuta pro město Most a po domluvě s primátorem Paparegou bude zdarma poskytnuta všem samosprávám, které o ni budou mít zájem. Občané se tak budou moci z webového rozhraní či z aplikace Mobilní Rozhlas jednoduše zeptat přímo vedení samosprávy na věci týkající se neustále se vyvíjecí situace ohledně koronaviru.

Podobné články

Doporučujeme

Další články