Místo dvojky bude trojka! Deadpool 2 jde do českých kin: tady je 8 zajímavostí o filmu, který vám natrhne p*del

Pokud jste, na rozdíl od nás, normální, nehrnuli se jak blázni na předpremiéru druhého Deadpoola a počkali si na řádné zařazení do kinoprogramů, nebojte se! Tenhle článek je spoiler free; řekneme vám jen tolik, že je to boží a třeba dávkování fórů je promyšlené víc než v jedničce. Než se vypravíte do sálu, možná by vás zajímalo pár věcí o komiksové pecce, které možná nevíte...

1. Korporát káže

Během natáčení druhého Deadpoola byla potvrzena historická transakce - Disney kupuje 21th Century Fox. Nové vedení si Ryana Reynoldse pozvala na kobereček, aby mu sdělilo, že by tím pádem bylo vhodné ze scénáře Deadpoola vyškrtnout fóry o Disneyem, což se představiteli hlavní role ani trochu nelíbilo. Nicméně mu nezbylo, než si trochu zanadávat a poslechnout. I Deadpool občas musí ohnout záda, no.

2. Ve třech se to lépe táhne

Sice jsme slíbilo spoiler free článek, ale tohle nic moc nového neprozrazuje. Deadpool už nejede sólo, v tomhle filmu mu sekundují štístko Domino a mstitel z budoucnosti Cable. Zkušebnímu publiku se scény s těmhle dvěma tak líbili, že herci Zazie Beetz a Josh Brolin museli dotočit ještě pár dalších.

3. Brolin, mr. Marvel

Když už mluvíme o Joshi Brolinovi, tohle není jeho první postava ze světa Marvelu. Kromě Deadpoola ho aktuálně můžete vidět v kinech v nových Avengers, kde si střihnul Thanose. K postavě Cablea se podle smlouvy Brolin vrátí ještě třikrát. Jinak už herec hrál více komiksových osobností, třeba ve druhém Sin City nebo Mužích v černém.

4. Hon na režiséra

Snímek měl původně režírovat Tim Miller, autor jedničky, projekt ale opustil a nahradil ho David Leitch. Uvažovalo se ale i o Rupertu Sandersovi, Drew Goddardovi či Magnusi Martensovi. Fanoušci volali po jméně Quentin Tarantino, ale to bylo z mnoha důvodu hodně naivní přání.

5. Smrt na natáčení

I když je Deadpool od začátku do konce prdel, natáčení dvojky poznamenala tragédie. Zemřela při něm mladá kaskadérka Joi Harris. Natáčela honičku na motorce, v jeden moment nezvládla řízení stroje a vletěla do výlohy. Podle policie byla okamžitě mrtvá.

6. Král hláškování

Že Deadpool nezavře pusu, to všichni víme a i ve filmu jsme na to mnohokrát upozorněni. To ale není jen tak, pro vaše pobavení. Neustále mlít a zesměšňovat všechno a všechny okolo je podle předlohy skoro největší Deadpoolovou zbraní. Kdyby nebyl tak dobrý bojovník, rozhodně by to tak bylo. Jen za pomoci mluvení porazí třeba Galactuse, jednu z nejsilnějších bytostí ve marvelovském universu.

7. Průvodní píseň na pána

Jak se dozvíme hned v úvodu, Deapool 2 je rodinný film, který se mimo jiné zabývá vypořádáváním se se ztrátou blízkých lidí. K tomu je třeba adekvátní ústřední píseň, kterou nazpívala královna slaďáků Céline Dion. Jestli se vám to zdá divné a k Deadpoolovi nesedící, asi byste se měli podívat na celý videoklip k tomuhle slzopudnému songu:

8. Bonus: potitulkové scény

Za tenhle spoiler se za nás snad zlobit nebudete. V Deadpoolovi jsou celkem dvě mezi nebo potitulkové scény, tak rozhodně neodcházejte z kina předčasně. Nám někdo nakukal, že tam jsou dokonce tři, ale těmhle zákeřným bludům nevěřte!

A tady 7 běžných věcí silnějších než Thanos.


Komentáře

Doporučeno pro vás