fb pixel Místní sepisují petici na podporu muže, který zastřelil zloděje ve svém domě – G.cz
Vyhledávání

Místní sepisují petici na podporu muže, který zastřelil zloděje ve svém domě

Zdroj: Lionsgate

Starosta obce Vochov, tedy místa, kde vysloužilý nádražák pravděpodobně v sebeobraně zastřelil zloděje, který se mu vkradl do domu, vyjádřil svému spoluobčanovi podporu. A zbytek obce se ke starostovi přidal. I lidé ze všech ostatních koutů republiky mají jasno. Víceméně.

Jan Studnička
Jan Studnička 26.3.2021, 17:14

Konečně se něco děje

Česko a obzvláště pak český internet je v těchto dobách vděčný za všechno, co odvede jeho mysl od pandemie smrtící chřipky. A v těchto dnech je to smrtící setkání jistého zloděje s majitelem osamělého domku na Plzeňsku. Nejspíš jste už o kauze slyšeli. Zloděj se vkradl do domu, ale netušil, že tam na něj číhá ajznboňácká verze Johna Wicka.

Vysloužilý nádražák pustil zloději z legálně držené zbraně kulku do hrudníku, zloděj to zvládl ještě na zahradu, kde zkolaboval. Záchranka, která dorazila na místo, pak zjistila, že lupič utrpěl zranění neslučitelné se životem. Otázka, jež teď všem leží na mysli, zní: Co budeme dělat se střelcem?

Na netu se zvedá debata o ochraně osobního majetku. A každý má svůj názor. Pochopitelně.

Velké dobrodružství na malém městě

Zaprvé, můžeme být rádi, že už neexistují realisté, protože ti by se svým sloganem „tátovi pušku do ruky“ spamovali české sociální sítě těmi nejpitomějšími příspěvky. Zbytek internetu nicméně není příliš pozadu. SPD už si stihla přihřát polívčičku s tím, že s obranou svého domova nemá problém, a vůbec každý by měl mít doma rotační kulomet se speciálním zaměřovačem muslimů. Na druhé straně máte pacifisty, kteří vám budou tvrdit, že střílet do lidí je nesprávné vždycky.

Po dlouhé době má Česko na svých rukou opravdové morální dilema. Všichni se tak nějak shodují, že pan střelec byl nejspíš v právu (zlodějově straně navíc moc nepomohlo, že se zjistilo, že byl trestaný za vraždu), ale tyhle debaty mají tendenci eskalovat k tomu, že by měl mít doma kvér každý. A pokud si i vy myslíte, že by měl mít právo na zbraň každý, nejspíš netrávíte na internetu dostatek času.

Zatímco veřejnost nemá o případu v podstatě žádné zprávy, obyvatelé Vochova, kde se střeba odehrála, mají jasno a sepisují na podporu svého střelce petici. Dokonce i starosta se zastupitelstvem se rozhodli vystoupit na jeho obranu. A my všichni souhlasíme. A možná budeme souhlasit i s dalším takovým incidentem… a pak dalším a dalším...

Podobné články

Doporučujeme

Další články