fb pixel Ministryně spravedlnosti Taťána Malá nelení: sotva začala ve funkci, přišla s návrhem 10 originálních a neopsaných zákonů pro zlepšení života v Česku – G.cz
Vyhledávání

Ministryně spravedlnosti Taťána Malá nelení: sotva začala ve funkci, přišla s návrhem 10 originálních a neopsaných zákonů pro zlepšení života v Česku

Kontroverzní postava Taťána Malá vystudovala brněnskou hnojárnu a soukromou právní školu s pochybnou pověstí. + DALŠÍ 1 FOTKA

Taťána Malá, autorka dvou opsaných diplomových prací a přesto (nebo možná právě proto) ministryně spravedlnosti České republiky, rychle pochopila, že přízeň občanů si nyní může získat jedině pracovitostí, a tak se do toho pár dní po nástupu do funkce pořádně opřela.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 4.7.2018, 16:20

Svátky nesvátky, ministryně Taťána Malá chce získat plusové body za každou cenu, a tak se rozhodla jít na to poctivou prací. Přišla tedy s návrhem deseti zcela nových, originálních a neopsaných zákonů, jejichž schválení podle ní rapidně zlepší životy všech Čechů.

Zákony se týkají předevěším mezilidských práv a vztahů, některé se ale vejdou i do šuplíčku práva trestního či majetkového. Pročtěte si je a uznejte, že Malá udělala pořádný kus práce:

1. V jednoho Boha věřit budeš.
2. Nevezmeš jména Božího nadarmo.
3. Pomni, abys den sváteční světil.
4. Cti otce svého i matku svou, abys dlouho živ byl a dobře se ti vedlo na zemi.
5. Nezabiješ.
6. Nesesmilníš.
7. Nepokradeš.
8. Nepromluvíš křivého svědectví.
9. Nepožádáš manželky bližního svého.
10. Nepožádáš statku bližního svého.

Asi jste si všimli, že tohle už jste někde slyšeli. Bohužel, výklad pojmu „poctivá práce" je podle členů politického hnutí někde jinde než u ostatních lidí. Proto se Taťána Malá nebála znovu sáhnout po již osvědčeném a stejně jako ve svých diplomových pracech i při tvorbě nových zákonů opisovala.

Tentokrát se její obětí nestal nikdo menší než samotný Bůh. Právě jeho přikázaní si Malá přisvojila. Co na to Všemohoucí? Kupodivu se nezlobí. Už bylo na čase, aby to někdo uzákonil. Tahle moderní doba na moje zákony úplně kašle. Táňa mi svým opisováním vlastně prokázala velkou službu," pochválil političku Bůh. Na naši námitku, že v této formě návrhy sněmovnou nikdy neprojdou, s úsměvem vykřikl Ó, vy malověrní," otočil se k nám zády a zmizel.

Sama Malá nám do telefonu řekla, že netušila, že to budeme tak studovat, a že jí jde jen o naše dobro. Původní Desaterem se prý pouze inspirovala, ovšem hned na to přiznala, že sice kopírovala, ale jen jisté pasáže.

A takhle my si tady žijem. Nic jiného než legraci si z toho už dělat ani nemůžeme.

Radši si tady přečtěte trochu optimističtější pohled na současnou politickou situaci.

Podobné články

Doporučujeme

Další články