Miluje Zemana, jeho syn vytvořil Gumáky a fandí Slavii: František Ringo Čech má opět narozeniny – G.cz
Vyhledávání

Miluje Zemana, jeho syn vytvořil Gumáky a fandí Slavii: František Ringo Čech má opět narozeniny

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

V České republice neexistuje moc lidí nad 40 let, kteří by nikdy neslyšeli jméno František Ringo Čech. Ano, samozřejmě jde o známého zpěváka, moderátora, komika, politika, textaře, malíře, spisovatele a příznivce Miloše Zemana, který to rozhodně nepodepsal, i když je to zachycené kamerou!

Martin Miko
Martin Miko 9.7.2019, 16:39

František Ringo Čech je tu s námi už 76 let, a proto by bylo dobré si připomenout to nejzásadnější z jeho životního díla...

Vykradli ho The Prodigy

Na začátek by bylo dobré si připomenout poslední desku elektronické kapely The Prodigy, ve které se objevila melodie z hitu Mám rád lidi z roku 1977, který složil Jiří Schellinger a František Ringo Čech. Tehdy sdělil Ringo serveru G.cz, že o tom nevěděl, ale že soudí, že Prodigy mají velmi dobrý vkus.

Šubyduby Amerika!

Vzpomeňme si na legendární song Šubyduby Amerika od Františka Ringo Čecha, který se objevil ve filmu Jak svět přichází o básníky z roku 1982. Původně se Ringo za tuto píseň styděl, protože se jednalo o pop, ale nakonec se z ní stal hit, který lidé znají dodnes.

Celoživotní fanoušek SK Slavia Praha

O Ringo Čechovi se ví, že celý život ve fotbale fandí SK Slavia Praha, a dokonce je i členem jeho výboru. V minulosti dokonce hrával fotbal za Amforu, jenže pak se pohádal s Karlem Vágnerem a z týmu odešel.

Jeho syn vytvořil Gumáky

Vzpomínáte si na legendární politickou satiru Gumáci, která běžela v polovině 90. let na TV Nova? Jedním z realizátorů tohoto zábavného pořadu byl i Michael Čech, tedy Ringův syn. Ten měl kdysi na starost realizaci a režii pořadu.

Napsal více než 500 hudebních textů

Za svůj život prý stihl natočit více než 1200 skladeb, spolupodílet se na 300 hudebních nosičích a napsat více než 500 hudebních textů. Společně s Jiřím Schelingerem dokázali vytvořit hity jako jsou Což takhle dát si špenát, Jahody mražený, Švihák lázeňský, Já už jdu, Zelená je tráva, Pražákům, těm je tu hej, Jsem prý blázen jen, Mach a Šebestová a další.

Po revoluci se stal politikem

V roce 1991 se zapojil do politického dění aktivně. Nejsprve se stal nezávislým kandidátem Klubu angažovaných nestraníků, pak přestoupil do ČSSD. V roce 1994 se stal pražským zastupitelem a v roce 1996 dokonce poslancem. To mu však vydrželo pouze dva roky. V roce 1998 kandidoval v senátních volbách, ale neuspěl.

Podepsal nebo ne?

Před dvěma lety navštívil Ringo DVTV, jelikož byl lídrem SPO ve volbách. Moderátorka Daniela Drtinová mu pustila video, ve kterém se s perem v ruce chystá podepsat antichartu, ačkoliv předtím tvrdil, že ji nepodepsal a z Reduty utekl. Jak to tehdy přesně bylo, dodnes nikdo neví. Záběry nasvědčují tomu, že nakonec podepsal, ale on tvrdí, že ne.

A zde vás potěší fakt, že když každý člověk na planetě zasadí 143 stromů, tak tím odvrátí konec světa.

Podobné články

Doporučujeme

Další články