fb pixel Milovníci jídla v MHD, pozor! Magistrát se spolčil s revizory, chystá projekt s krycím názvem "Kazisvačinář" – G.cz
Vyhledávání

Milovníci jídla v MHD, pozor! Magistrát se spolčil s revizory, chystá projekt s krycím názvem "Kazisvačinář"

Přátelé, kamarádi! Pokud jste doposud rádi snídali, svačili, obědvali nebo zkrátka konzumovali nějaké jídlo v tramvaji či autobuse, brzy budete mít utrum. Zlý pražský magistrát vymyslel, že ještě zlejším pražským revizorům dodá posily v podobě tzv. preventistů. Ti by měli dohlížet právě na konzumaci dobrot v MHD a další drobné přestupky, kterých se řada z nás pravidelně dopouští. Ten, kdo bude přistižen při činu, bude následně výchovně napomenut.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 5.2.2020, 15:45

Sbohem, rychlá sváčo!

Stal se režim "koupím si něco po cestě do práce a sním si to v tramvaji" vaším denním chlebem? No, tak to pro vás máme špatnou zprávu.

Pražský magistrát ve spolupráci s pražskými revizory totiž chystá projekt tzv. pomocných kontrolorů. Potvrdil to šéf druhé jmenované skupiny Pavel Kurka. "Je to projekt takzvaných preventistů a asistentů v dopravě. Jejich činnost by se částečně týkala i jídla. Tito lidé, nějakou formou opticky odlišení od běžných cestujících, by se pohybovali převážně v centru a nerepresivně zakročovali proti těm, kteří by v MHD třeba překáželi s velkými batohy na zádech, jeli se psem bez vodítka v metru či při jízdě v jedné ruce drželi pizzu a ve druhé sklenici s pivem. Většinou by tito asistenti pokuty neukládali, spíše by cestující „vychovávali“," řekl v rozhovoru pro deník Metro Kurka, který je sám revizorem už víc než 27 let.

Na jednu stranu si možná říkáte, že to je zbytečná buzerace. Ale na tu druhou je zkrátka faktem, že v MHD se jíst prostě nesmí. Je to napsané drobným písmem na takovém tom kusu papíru, co je vylepený v každé tramvaji a říká se mu Přepravní řád. A co si budeme povídat, když někdo chroupe sušenky, u toho třeba telefonuje a plive drobky na všechny strany, je to nepříjemné. Totéž platí o přespolňácích s obřími batohy, kterým přijde v pořádku si ty narvané krosny nesundat a ještě se na vás pohoršeně ohlížet, když se o ně otřete. Ne, já se neotřela o tvůj batoh, tys mi ho narval do obličeje, kamaráde.

Každopádně nám ale přijde extrémně zábavná představa, jak se chlapík v úboru, který "ho mírně opticky odlišuje od ostatních" snaží partě zkouřených studentů vysvětlit, že ládovat se kebabem v autobuse je zakázané. Také nás baví přemýšlet o tom, jaký typ člověka se dobrovolně přihlásí k práci, jejíž náplní je obcházet cestující a hrát si tak trochu na jejich třídní ze základky.

Nevíme, v jaké fázi projekt, který jsme si soukromě nazvali "Kazisvačináři", je nebo kdy bude uveden do ostrého provozu, v jiných evropských městech ale podobné kampaně už docela dobře fungují. Bohužel jsme dnes a denně svědky toho, že Praha ani zdaleka není Berlín nebo Vídeň. Takže uvidíme, jestli tito strážci dobrých mravů v hromadné dopravě u českých Pepíků uspějí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články