fb pixel Miloš Zeman umírněně schvaluje sadistické popravy v Severní Koreji – G.cz
Vyhledávání

Miloš Zeman umírněně schvaluje sadistické popravy v Severní Koreji

Co jste možná nevěděli o bizarní osobnosti českého prezidenta. Možná to raději ani nechtějte vědět.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 17.5.2015, 14:30

Připomeňme si nejdříve Zemanův výrok ze srpna 2011: „Umírněný muslim je protimluv, stejně jako je protimluv i umírněný nacista.” Pokud tohle platí, pak je logika neúprosná – protimluvem je i umírněný komunista. Komunista vždy zůstane podle zemanovské logiky komunistou. A Zeman byl na přelomu 60. a 70. let členem zločinecké KSČ. Později se za své selhání omlouval tak, že to prý bylo v dobách “obrodného procesu”.

Je tedy rozdíl mezi českým prezidentem, bývalým komunistou a severokorejským diktátorem, současným komunistou? Podle Zemana ne, byl by to protimluv. Nehledě na to, že v šedesátých letech Miloš Zeman dobře věděl o zvěrstvech páchaných komunisty po celém světě, přesto do zločinecké organizace vstoupil.

Zeman se buď prostě dokonale zapletl do svých vlastních bonmotů, anebo přiznal, že má blízko k popravám plamenometem a hladovými psy. Překvapuje vás to? Nás ne. Bývalý komunista je přece stejný nesmysl jako bývalý černoch.

Severokorejský diktátor Kim Čong-un se opakovaně projevuje jako sadistický úchyl a psychopat. Tady jsou čtyři příklady:

1. Před pár dny byl severokorejský ministr obrany Hjon Jong-Čola popraven za to, že usnul na vojenské přehlídce. Způsob provedení trestu? Popravčí četa prý ministra rozstřílela protiletadlovým kanónem.

2. V říjnu 2012 byl severokorejský generál Kim Čol připoután ke sloupu, na který vojáci vzápětí vystřelili z minometu. Diktátor totiž prý požadoval, aby po “zrádném” generálovi “nezbylo vůbec nic, ani vlásek”.

3. V lednu 2014 nechal Kim Čong–un svého strýce Čanga zaživa roztrhat 120 vyhladovělými psy, ke kterým ho nahého hodili do klece. Trestu prý přihlížel sám diktátor s dalšími stovkami severokorejských úředníků, pro které to mělo být “varováním”.

4. V dubnu 2014 dal diktátor popravit náměstka ministra veřejné bezpečnosti O Sang-hona pomocí plamenometu. Důvodem bylo podezření z jeho podvratného působení proti režimu (jak jinak, pro paranoidního diktátora jsou “nebezpeční podvratníci” všichni kolem něj).


Tohle všechno samozřejmě mohou být jenom fámy, vypouštěné vládou Jižní Koreje a dalších zemí, kterým je jedna z posledních komunistických zemí světa trnem v oku. Ověřit se to nedá. Po tom, co už o severokorejském režimu víme, to ale vypadá docela věrohodně. Velmi podobná zvěrstva se přece odehrávala i v dobách Pol Potovy levicové diktatury v Kambodži. Stalin, Gottwald a další rudí diktátoři sice tak neuvěřitelně kruté metody nepoužívali, ale zase to brali pořádně šmahem. Podle historiků má komunismus na svědomí celkem 75 milionů lidí – asi třikrát víc než nacismus a fašismus dohromady.

Každý totalitní režim vraždí. Věší, střílí, seká hlavy, zavírá své oběti do plynových komor… Ale protiletadlové dělo, minomet, hladoví psi nebo plamenonet, to už je přece jen moc. Je to stejně spektakulárně nelidské a zvěrsky kruté, jako když Islámský stát upaluje zajatce v kleci. Severní Korea se tak vymyká všem historickým měřítkům.
A teď si představte, že se najdou lidé, kteří s úchylným a sadistickým komunistickým diktátorem otevřeně sympatizují:

1. V březnu 2013 se s Kim Čong–unem v Pchjongjangu sešel bývalý slavný americký basketbalista Dennis Rodman. Povečeřel s ním “asi deset chodů, z nichž nejlepší bylo suši a uzená krůta”, načež veřejně prohlásil: "Budeme přátelé na celý život.”


2. Když v prosinci 2011 zemřel Kim Čon–il (otec dnešního severokorejského diktátora), tehdejší předseda KSČM Vojtěch Filip zaslal režimu kondolenční listinu. Psalo se v ní, že se zesnulý politik “obětoval, aby přinesl blaho korejskému lidu" a že ”KSČM pevně věří, že Korejská strana práce i nadále povede hrdinný boj za obranu socialismu ve své krásné zemi".


3. Letos v květnu se na oslavy 70. výročí konce druhé světové války v Moskvě vydal Miloš Zeman. Z politiků Evropské unie byl, kromě Slováka Fica, jediný. Putinovo pozvání přitom přijal v době, kdy se měl do Moskvy vydat i Kim Čong-un. Ten sice nakonec kvůli “zaneprázdnění” nepřijel (asi zrovna chystal další brutální popravy), ale o to nejde. Podstatné je, že se český prezident symbolicky sám postavil vedle něj.

Anketa

Myslíte si, že že má Miloš Zeman myšlením blíž ke Kim Čong-unovi nebo k Angele Merkelové?

Anketa se načítá...

A TADY máte 10 nejkrutějších způsobů poprav, které lidstvo kdy vůbec vymyslelo.

Podobné články

Doporučujeme

Další články