fb pixel Krutější než mstivý Kim: 10 nejhorších způsobů poprav, které lidstvo kdy vymyslelo – G.cz
Vyhledávání

Krutější než mstivý Kim: 10 nejhorších způsobů poprav, které lidstvo kdy vymyslelo

Malý velký Kim vzbuzuje obdiv.

V severní Koreji si můžete jet skvělou kariéru a zničehonic dostanete ránu protiletadlovkou. Kim Čong-un je mistr posledního slova.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 16.5.2015, 17:00

Z chladného režimu v Severní Koreji tuhne každému demokratovi úsměv. Za tou kulatou tvářičkou Kim Čong-una je těžké hledat zrůdného diktátora - celý svět má ze severokorejského tlouštíka naděláno v kalhotách. Kdo se mu znelíbí, toho smete z povrchu zemského. A s velkou parádou, na odiv svým poddaným, jako za temného středověku.

Posledně takhle zastavil slibně rozjetou kariéru a také život ministra obrany Hjon Jong-čola. Kim ho obvinil z velezrady - starý ministr podle všech dostupných informací nejspíš při jedné z vojenských přehlídek klimbal. Jihokorejská rozvědka sdělila, že byl popraven 30. dubna, s pompou a před diváky protiletadlovou střelou. Když už zabíjet, tak stylově a brutálně. Přitom ještě 16. dubna byl Hjon přítomen na bezpečnostní konferenci v Moskvě.

Hlavu na špalek za vlády Kima už položilo více jak sedmdesátka členů jeho vlády, včetně diktátorovy milenky a členů rodiny. Třeba svého strýce popravil krátce po smrti Kim Čong-ila (a později i tetu, které samozřejmě nebyla smrt manžela po chuti, stejně jako jed, který pak dostala).

Poprava Hjona patřila mezi ty nejbizarnější, které prozatím dokázala diktátorova kulatá hlava vyplodit. Kim už nechal zorganizovat veřejné popravy plamenometem nebo minomety. Na rozdíl od svého otce byl uveden do funkce velmi narychlo, proto se činí o sto šest. K jakým drastikým metodám by se ještě mohl obrátit?

1. Smrt Tisíce Řezů

Metoda pocházející z Číny, což není ke Koreji zase tak daleko. Využívala se jen pro největší zločiny jako velezradu či bratrovraždu. Jak každému může dojít podle názvu, nešťastníka popravčí četa krájela na malé kousky. Jako akt dobré vůle dávali odsouzenému při proceduře opium.

2. Republikánská svatba

Nezní tak děsivě, že? Francouzi tuhle metodu prý praktikovali za Velké revoluce. Svázali dohromady muže a ženu a hodili je do řeky, kde se oba utopili.

3. Betonové polobotky

Americká mafie se nejspíš inspirovala u Francouzů. Tady se nešťastníkovi zalily nohy do betonu a pak byl hozen do vody.

4. Ukřižování

Přibit ke kříži, vystaven podél cest, aby VŠICHNI VĚDĚLI. To by se Kimovi líbilo. Děsivé podrobnosti ZDE.

5. Uvaření zaživa

Tady je možností víc. Nešťastník šel do naha a pak byl vhozen do vařící vody. Těsně předtím se mohl ještě pokoupat v ledově studené vodě, aby pro něj bylo utrpení ještě horší.

6. Lámání v kole

To my Češi dobře známe. Zločinci se zlámaly kosti v těle a byl pak vpleten do kola od vozu. Kim by tuhle zábavu mohl provozovat každý druhý den, aby si mezitím popravčí mohli od té šílené práce na chvíli odfrknout.

7. Sicilský býk

Velice pompézní podívaná pro velké publikum. Býka vynalezli v Athénách kolem roku 500 před Kristem. Zvířecí socha byla v životní velikosti, dutá, vylitá z bronzu. Kriminálníka do býka zamkli a pod sochou zapálili oheň. Zemřel na těžké popáleniny.

8. Rozsápání šelmami

Přímočaré, ale účinné. Na odsouzence byly vypuštěny hladové šelmy, které ho roztrhaly na kusy. Ve starověkém Římě se takto často vyřizovaly účty s politickými vězni - byli do arény vehnáni nazí a beze zbraní, na pospas zvířatům.

9. Pověšení

Nejedná se o klasické oběšení, kdy viník propadne poklopem a zlomí si vaz. Při pověšení, které se kdysi praktikovalo i ve Spojených státech, se utáhne smyčka kolem krku a pak je zločinec např. jeřábem vytáhnut do vzduchu, případně se s ním i několikrát škubne.

10. Člun

"Na člun s ním!" To křičeli ve staré Persii, kde vymysleli opravdu krutý způsob trestu smrti. Zločince přivázali napříč k lodi, ruce i nohy roztažené. Potřeli ho mlékem a medem, ještě víc ho musel také vypít. Vypustili ho na volnou vodu a ponechali ho jeho osudu. Tahle kombinace odsouzenému přivodila průjem, což ještě není to nejhorší. Mlékem a medem přivábený hmyz se do něj s chutí pustil. Mohlo trvat i celé týdny, než odsouzenec konečně zemřel na šok nebo dehydrataci.

A tady máte sladký duet dvou světových lídrů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články