fb pixel Milan Rokytka vrací úder: Novinář, který byl otráven novičokem, kandiduje do Rady České televize – G.cz
Vyhledávání

Milan Rokytka vrací úder: Novinář, který byl otráven novičokem, kandiduje do Rady České televize

Zdroj: Profimedia

Milan Rokytka, výrazný muž tuzemské novinářské scény, který se proslavil na povolebním večírku Miloše Zemana, se vrací zpět na scénu, aby se stal novým členem Rady České televize. V té se utká celkem 54 kandidátů. Vzhledem k Rokytkovým večírkovým a novinářským zkušenostem pevně věříme, že se do rady veřejnoprávní televize dostane a my budeme mít o zábavu postaráno.

Martin Miko
Martin Miko 18.3.2021, 11:53

Rokytka chce do Rady České televize

Od zavedení dnes již zlidovělého termínu „opít se na Rokytku“ už uběhlo spoustu času, jenže my nezapomínáme. I když Milan Rokytka tvrdí, že opilce z něj udělala Česká televize, tak důkazy v podobě naprosto geniálního videa, na němž se motá jak židovský drejdl, mu nikdo neodpáře. I tak se z „pomateného“ novináře stal jedním z 54 kandidátů do Rady České televize. Rokytku na tuto funkci navrhl Institut Aleny Vitáskové. Ano, jde přesně o tu paní, která zastává funkci předsedkyně Energetického regulačního úřadu a v roce 2018 se dočkala Medaile za zásluhy I. stupně od prezidenta Miloše Zemana. Na druhou stranu se jedná o ženu, s níž je spojena spousta kauz. V minulosti dokonce žalovala i Českou televizi o odškodné, takže do sebe všechno tak trochu zapadá.

Také přemýšlíte nad tím, proč by se součástí Rady České televize měl stát právě Milan Rokytka? To nikdo neví, ale všichni ho máme v paměti jako muže, který pracoval jako novinář komunistických Haló novin. Muže, jenž při oslavách vítězství Miloše Zemana v prezidentských volbách zkolaboval. Takže možná to je jeden z důvodů. Dalším z důvodů může být i například to, že přežil otravu novičokem, jak sám tvrdil v roce 2018. Kolik % alkoholu obsahuje novičok nevíme, ale podle 3 roky starého videa očividně hodně.

Cílem Rokytky v Radě České televize je výměna generálního ředitele ČT Petra Dvořáka, který je už delší dobu trnem v oku některých politiků. Někomu vadí jeho vysoký manažerský plat, jinému pro změnu to, že byl na Slávii. Útoky na veřejnoprávní médium vnímáme už delší dobu, a bohužel z více stran. Z 54 uchazečů vyberou poslanci 4 členy do Rady ČT. Těm vysvětloval Rokytka v rámci svého projevu během druhého dne slyšení kandidátů své důvody, proč by měl být zvolen. Kromě zbavení se ředitele Dvořáka by se v rámci ČT nemělo mrhat penězi, a proto by byl rád, kdyby se Česko dozvědělo, kolik bere Václav Moravec za ty „svoje nedělní seance“, jak řekl ve svém projevu poslancům.

Čtyřem členům Rady ČT totiž končí mandát už 30. května. Konkrétně jde o Jaroslava Dědiče, Jaroslava Maxmiliána Kašparů, Jiřího Kratochvíla a místopředsedu rady Daniela Váňu. Z 56 kandidátů vybere volební výbor 12 kandidátů už ve čtvrtek 18. března. Na každé volné místo budou poslanci vybírat ze tří lidí. Celkově má Rada ČT 15 členů, které volí a odvolává Poslanecká sněmovna. Členové rady mají být voleni takovým způsobem, aby v ní byly zastoupeny různé sociální, politické, kulturní a oblastní názorové proudy; takže jsme přesvědčeni, že Milan Rokytka si zde své místo zajisté najde.

Podobné články

Doporučujeme

Další články