fb pixel Mezinárodní nekuřácký den? Pche! Tady je 8 důvodů, proč podle kuřáků není nad voňavou tyčinku – G.cz
Vyhledávání

Mezinárodní nekuřácký den? Pche! Tady je 8 důvodů, proč podle kuřáků není nad voňavou tyčinku

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Časy jsou zlé. Kuřáků a alkoholiků se v této době plné korektních lidí a bojovníků proti očkování vlastně nikdo až na Jaroslava Kuberu nezastane. Dnes je dokonce Mezinárodní nekuřácký den, který se snaží upozornit na problémy spojené s kouřením. Správný kuřák však tyto problémy skrz hustý cigaretový kouř nevidí a raději myslí na 8 skvělých důvodů, proč je kouření super.

Martin Miko
Martin Miko 19.11.2018, 12:01

1. Kouření spojuje

Když si jdete dát vytouženou cigaretu, v kuřárně nebo před podnikem vždy narazíte na skvělé spolukuřáky, kteří nenávidí stejné lidi jako vy. Můžete s nimi o tom pohovořit a nebo si alespoň vypůjčit zapalovač.

2. Díky kouření méně pracujete

Kouření je idální pro flákače. Na většině pracovních pozic jsou vůči tzv. kuřpauzám tolerantní, a proto není divu, že toho lidé využívají a chodí každých 30 minut na pětiminutové cígo. Kuřák tak pracuje průměrně o hodinu a půl méně než nekuřák. A to se počítá.

3. Budete žít kratší dobu

Říká se, že jedna cigareta vám zkrátí život cca o 6 minut, což nezní moc povzbudivě. Někdo to vidí jako negativum, ale berte to z té lepší stránky. Když je v neděli odpoledne hnusně, stejně nevíte, co se životem, tak proč to utrpení prodlužovat?

4. I celebrity kouří

Kouřit je frajerské, o čemž nás poučilo mnoho našich idolů, kteří dokázali velké věci i s cigaretou v ruce. Havel kouřil. Zeman kouří. Kubera kouří. Musíme ve výčtu pokračovat? Buďte jako slavní lidé a kuřte.

5. Vyděláváte státu spoustu peněz

Stát vás jako kuřáka miluje, jelikož daně z jedné krabičky cigaret tvoří zhruba ¾ ceny krabičky, což v překladu znamená, že když denně vykouříte jednu krabičku denně, tak ročně zaplatíte zhruba 37 tisíc korun a státu z toho odvedete okolo 27 tisíc.

6. „Stejně kouří každej.“

Podle údajů z roku 2016 připadá na každého Čecha 2428 vykouřených cigaret, což nás řadí mezi přední kuřáky v Evropě. Podle statistik kouří odhadem 2,3 milionu Čechů, což je 26 % populace.

7. Budete ohrožený druh

Vzhledem k tomu, že na nemoci spojené s kouřením ročně zemře 16 tisíc lidí, můžete se veřejně prohlašovat za ohrožený druh. Budete si připadat důležitě.

8. Nemusíte tolik jíst

Kuřáci mají otupělé chuťové buňky a dost často trpí nechutenství. Chcete-li zhubnout, vyplatí se vám kouřit.

A zde je 5 důvodů, proč je čapí táta lepší než krkavčí máma.

Podobné články

Doporučujeme

Další články