fb pixel Měsíční renta přes 64 tisíc pro Roberta Šlachtu? Nevíme. On ani Celní správa vám to nepoví – G.cz
Vyhledávání

Měsíční renta přes 64 tisíc pro Roberta Šlachtu? Nevíme. On ani Celní správa vám to nepoví

Zdroj: čt24

Být vysoce postaveným příslušníkem celní správy se vyplatí. Podle Ekonomickéhodeníku.cz jeden takovýto loni odešel do civilu, za což si vysloužil měsíční rentu ve výši 64 340 korun měsíčně, což je dosud třetí nejvyšší vyplacenou výsluhou v posledních deseti letech. Do toho všeho celníci udělili jednomu ze zaměstnanců i mimořádnou odměnu ve výši 250 tisíc korun. O koho přesně jde se neví, ale... .

Martin Miko
Martin Miko 13.3.2020, 08:34

Měsíční výsluha přes 64 tisíc měsíčně

V rámci velmi zajímavého článku o celní správě jsme se dozvěděli, že pracovní pozice zástupce generálního ředitele a zároveň šéfa sekce pátrání, která byla zřízena pro Roberta Šlachtu, byla měsíc po jeho odchodu zrušena. Zároveň se v té samé době jednomu z vysokých důstojníků celní správy dostálo obrovské pocty, jelikož po odchodu z funkce dostane každý měsíc výsluhu ve výši 64 230 korun a navíc byla udělena jedna mimořádná odměna ve výši čtvrt milionu korun, jak jste se dozvěděli v perexu.

Ekonomickýdeník.cz se pokusil zjistit, jestli se těchto vysokých částek dočkal zmiňovaný Robert Šlachta nebo bývalý první náměstek celníků Lumír Šatran. Zjistit se to bohužel nepodařilo a prý ani pan Šlachta na otázku, jestli se jedná o jeho výsluhu, nereagoval. Šatrana se redakci dokonce nepodařilo kontaktovat.

Rovněž se nepodařilo ani zjistit výši platů vedoucích pracovníků za rok 2017 a 2018, avšak podle zákona o poskytování informací se to stejně nepodařilo zjistit. Je však známo, že průměrná měsíční výsluha za rok 2019 činila něco málo přes 10 tisíc korun. I Proto je celkem zarážející, že se loni objevila takto vysoká výsluha u odcházejícího důstojníka, který není znám lidu. Když je totiž 6 a půlkrát větší než průměr, tak se muselo jednat o někoho velmi záslužného.

Podotýkáme, že podle informací LN se vyšších výsluh dočkal bývalý šéf Generální inspekce bezpečnostních sborů Ivan Bílek, který pobírá 70 tisíc korun. „Jen“ 62 tisíc korun pří pobírá šéf policejního odboru informatiky, plukovník, Gabriel Berži. Bývalý ředitel Hasičského záchranného sboru a generál Miroslav Štěpán prý bere rentu ve výši 55 524 korun.

Co se týče odměn, tak se od celní správy nic nedozvíte, protože informace o pravidelných měsíčních prémiích prý neposkytuje. Nejívce zarážející je podle všeho zrušení pracovní pozice, ze které odešel bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta. Ihned potom, co z funkce odešel.

Podobné články

Doporučujeme

Další články