Mentální posilovna: ovládejte počítač jen svým mozkem! (2.) – G.cz
Vyhledávání

Mentální posilovna: ovládejte počítač jen svým mozkem! (2.)

Co včera vypadalo jako sci-fi, je dnes realitou. Seznamte se s technologií, která zábavným způsobem zlepší vaše mentální schopnosti. První díl článku najdete ZDE.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 28.1.2017, 11:00

Biofeedback je metoda, jak se naučit poznat svou mysl a dostat pod kontrolu její často divoké a nevyzpytatelné reakce. Zaostřit pozornost a udržet ji, případně „vypnout“ a naplno odpočívat... Většina z nás tohle neumí. A teď je tu zábavná technologická pomůcka, která nahradí učitele zenové meditace i manažerského kouče.

Vyzkoušel jsem přístroj Neuroset BrainGym 2, který kromě počítače funguje třeba i na tabletu nebo na mobilu. Hrát hru jen silou myšlenky vypadá na první pohled jednoduše, ale nejdřív je to docela boj – asi jako když se učíte jezdit na kole nebo plavat. Nešlo mi to, vztekal jsem se, už už to chtěl vzdát… Postupně se mi ale začalo dařit na obrazovce zapálit sud nebo zvednout kouli do vzduchu. A díky drobným úspěchům mne to začalo bavit čím dál víc.

Jak to funguje? Koupíte si speciální čelenku se snímačem EEG, propojíte a synchronizujete ji s počítačem a z Google Play si běžným způsobem stáhnete „androidí“ hry, určené právě pro Neuroset. Některé jsou zdarma, jiné placené, jak už to u „apek“ bývá. Za zmínku stojí třeba těchto sedm:

1. BrainWave Visualiser

Pouhou myšlenkou zapalujete sud nebo zvedáte magickou kouli, čímž trénujete koncentraci nebo relaxaci.

2. Speed Math (Math Trainer)

Duševním úsilí procvičuje aritmetické znalosti a schopnosti. Zvyšuje tím jak koncentraci, tak i rychlost a přesnost řešení matematických úloh.

3. BlinkZone

Pouze svou myslí odpalujete ohňostroje, což zlepšuje postřeh.

4. SpadeA

Rozpoznáváte vzory karet a zvyšujete tak rychlost reakce a bystrost.

5. Meditation Journal

Deník, který monitoruje a zaznamenává vaši psychickou kondici. Postupně v něm vidíte, jak se zlepšují mentální schopnosti, především schopnost hluboké koncentrace a relaxace.

6. Jack Adventures

Letíte vesmírem a na různých planetách zachraňujete životní prostředí. Hra trénuje schopnost rozhodování, bystrost a rychlost reakcí.

7. The Mindty Ant

Stanete se mravencem, který do mraveniště nese jídlo. Aby se vám to povedlo, musíte se pekelně soustředit.

K čemu to celé je? Metoda biofeedback je mentální posilovnou, všestranně zlepšující duševní schopnosti. Dokázat se maximálně soustředit (nebo naopak na 100 % odpočívat) je důležité pro manažery, studenty, novináře a příslušníky dalších profesí, kde se „pracuje hlavou“. Biofeedback vyžaduje aktivitu, takže zaujme hlavně lidi, zaměřené na rozvoj a zlepšování sebe sama. Anebo prostě ty, kdo si chtějí jen hrát…

Více: www.galaxy.cz

A TADY si přečtěte o dalším technologickém způsobu relaxace.

Podobné články

Doporučujeme

Další články