fb pixel Melancholické mládí: 6 možných příčin toho, proč dnešní mládež propadá depresím – G.cz
Vyhledávání

Melancholické mládí: 6 možných příčin toho, proč dnešní mládež propadá depresím

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Čím dál častěji se dočítáme, že v Čechách je čím dál víc lidí s depresemi. S tím se váže i rostoucí spotřeba antidepresiv a jiných prášků, které postupně ničí našeho ducha i tělo. Celkově bychom se však měli zamyslet nad tím, z čeho u lidí, a zejména u těch mladých, deprese pramení. Zde je 6 opravdových příčin úzkostí a depresí u mladých lidí.

Martin Miko
Martin Miko 16.5.2018, 16:58

1. Málo alkoholu

Předchozí generace Čechů byla zvyklá mnohem více popíjet alkohol a zároveň byla méně zvyklá cestovat, protože jsme se měli ekonomicky podstatně hůř a neměli jsme tu možnost. Navíc neexistovaly trendy jako jóga, veganství, straight edge nebo abstinence. V 90. letech se zkrátka chodilo do hospody a na koncerty. V současné době mladí méně pijí a spíše vedou puritánský a nespolečenský život, který způsobuje deprese.

2. Hodně marihuany

Pamatujete si na film Samotáři, když Macháček říkal, že lidi v Čechách málo hulej? Tak v posledních letech to není tak úplně pravda. Češi patří mezi nejčastější uživatele marihuany a hašiše v Evropě. 42 % mladých Čechů ve věku 15 až 16 let alespoň jednou ročně kouří marihuanu. Všeobecně se u nás jedná o nejrozšířenější drogu. Dlouhodobé užívání marihuany však může vyvolávat chronické deprese a úzkosti.

3. Špatné vzdělání

Dejme tomu, že jste po maturitě nastoupil na „skvělou“ soukromou vysokou školu, kde vám nakukali, že z vás bude marketingové eso, novinář nebo PR manager. Vy jste skálopevně věřil, že až dostanete bakaláře, tak tomu tak bude. Jenže jste zapomněl na to nejdůležitější, a to je praxe! Mít titul na soukromé škole neznamená nic, takže po absolvování školy jste nesehnali vysněnou práci, jelikož vás nikdo nic nenaučil. A tak jste skončili za kasou v hypermarketu nebo na recepci v hodinovém hotelu. Tradá! Přichází pocit méněcennosti ve společnosti a deprese je na světě.

4. Děti v pozdním věku

Vzhledem k tomu, že u nás panuje trend, že lidé, kteří nevědí, co se svým životem, si nejsou schopni ani udělat dítě, tak se nemůžeme divit, že u nich nastává deprese. V koloběhu práce ve fabrice – sledování TV Nova & TV Barrandov – putyka pak těžko překvapí, že do něj i mladí lidé zařadí užívání antidepresiv a prášků na spaní.

5. Máme se příliš dobře

Skoro 30 let neznáme válku, hlad, bídu ani totalitní režim a můžeme si dělat, co chceme. Generace ve věku 18 až 30 let má pohodindu, což je vlastně možná na škodu. Řešíme jen reality show s tlustýma blondýnama, youtubery, hyperkorektní návrhy absolventů genderových studií a imaginární hrozbu uprchlíků, kteří stále nepřicházejí. Přesto máme deprese, zatímco jinde ve světě řeší opravdové problémy, jako jsou války, nemoci nebo přírodní katastrofy. Tito lidé mají právo být pořádně depresivní!

6. Příliš mnoho informací

Ze všech stran se na nás hrnou kvanta informací skrze miliony portálů, řetězových mailů a tištěných médií, které nám někdo neustále podsouvá. Bohužel mnozí z nás čtou i všemožné dezinformační a proruské weby, které nás mají za úkol zmást. Lidé pak vaří ocet, jedí chlór do bazénů a nosí alobalovou čepici. Čím víc budete číst tyto weby a sledovat konspirační videa, tím je větší šance, že se z toho zblázníte nebo propadnete depresi. Nebo obojí.

A zde můžete zažít svůj Agroden se vším všudy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články