Matthew McConaughey jako moderní Big Lebowski na drogách? V novince režiséra Spring Breakers rozhodně ano – G.cz
Vyhledávání

Matthew McConaughey jako moderní Big Lebowski na drogách? V novince režiséra Spring Breakers rozhodně ano

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Na tenhle kousek se těšíme hodně. Je nám jedno, co říkají kritici - sedm let stará pastelová kriminálka Harmonyho Korina Spring Breakers byla prostě super a na další jeho polopsychedelický kousek čekáme jak na smilování. Vzhledem k tomu, že o jeho nejnovějším počinu The Beach Bum se mluví jako o mixu Big Lebowskiho a Strachu a hnusu v Las Vegas to vypadá, že je to konečně tady!

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 29.4.2019, 07:03

Matty na LSD

Mezi 40. a 70. léty minulého století chodil po Manhattanu slepý zarostlý muž ve vikingské přilbě. Říkalo se mu Viking ze 6. Avenue nebo taky Moondog. Vypadal jako bezdomovec, byl to ale především hudebník a básník.

Moondog (Matthew McConaughey) ve filmu Harmonyho Korina The Beach Bum je taky básník, s tím výše popsaným ale nemá nic společného. Tenhle Moondog je nonstop zkouřený a na to, že je slavným a bohatým letarátem, si vzpomene jen občas. Nebo taky na to, že má vlastně dceru a manželku (Isla Fisher), která ho stíhá milovat a zároveň podvádět se Snoop Doggem (osobně). Do života tohohle nonstop omámeného povaleče zasáhne Bůh - nebo ďábel, karma, cokoliv chcete. Jednoho krásného dne má totiž Moondog autonehodu a musí na odvykačku. Moc dlouho tam nevydrží, a protože o všechen svůj majetek mezitím přišel, tak se musí spolehnout na kamarády a ulici. A při tom všem pořád něco píše...

Něco mezi Big Lebowskim bratří Coenů, Strachem a hnusem v Las Vegas a Zahulíme, uvidíme pro dospělé. Tak první reakce The Beach Bum popisují a ačkoliv k tomu připojují spíše průměrná hodnocení, nám to tedy vůbec nevadí, naopak - přijde nám to jako něco přesně pro nás. Harmony Korine je tak trochu podivín, má rád Floridu a floridskou estetiku. A filmy, které jsou zábavné a vyvolají ve vás pocit, že buď už fetujete, nebo něco hezky rychle začít fetovat potřebujete - a tak taky přesně takové filmy vyrábí. Nesedne to každému, ale nám to naprosto vyhovuje.

Hereckých výkonů není vůbec třeba se obávat, a tak se na film, který bude mít českou premiéru 2. května, dost těšíme. Možná si před sálem trochu čichneme lepidla, co my víme...

A když nám to nebude stačit, pustíme si jeden z 10 filmů tak bizarních, že se dají sledovat, jen když jste zhulení nebo ožralí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články