10 životních mouder Huntera S. Thompsona – G.cz
Vyhledávání

10 životních mouder Huntera S. Thompsona

Byl pionýrem gonzo žurnalismu, v němž je novinář zároveň i hlavní postavou své reportáže. Jeho extravagantní image, záliba v drogách a zbraních všeho druhu, ale koneckonců i osobitý prozaický projev mu přivály až mýtickou auru.

Přemysl Černík
Přemysl Černík 27.5.2014, 11:00

Thompsona si mimo jiné zahrál Johnny Depp ve filmu Strach a hnus v Las Vegas a Bill Murray v o 18 let starším snímku Bizoni na tahu. Předkládáme 10 životních mouder tohoto nezapomenutelného magora.  

1. Pokud bych napsal pravdu o všem, co vím za posledních 10 let, okolo 600 lidí včetně mně by nyní hnilo v celách od Seattlu až po Rio. Holá pravda je v kontextu žurnalismu velmi vzácnou a nebezpečnou komoditou.

hunter1 quoteko.com  

2. Amerika... prostě země 200 miliónů prodavačů ojetých aut, kteří mají dost peněz na to, aby si mohli koupit bouchačky a bez skrupulí sejmou kohokoli na světě, kvůli komu by se mohli cítit mizerně.

hunter3 afflictor.com  

3. Pokud chcete být šílení, musíte na tom vydělávat, jinak skončíte pod zámkem.

billmurray Bill "motherfuckin" Murray. www.mrmovie-review.com    

4. V uzavřené společnosti, ve které je každý vinen, je jediným zločinem nechat se chytit. Ve světě zlodějů je jediným konečným hříchem vlastní blbost.

hunter2 www.morrisonhotelgallery.com  

5. Opravdu nerad před kýmkoli obhajuji drogy, alkohol, zbraně a šílenství, ale pravdou jest, že pro mně vždycky fungovaly.

depp1 Johnny Depp. mubi.com  

6. Disko je pro mně to samé, co opary.

huterLV www.criterion.com  

7. Jít k soudu po boku s právníkem, který považuje celý váš životní styl za zločin s velkým Z není úplně veselá vyhlídka.

Hunter_S._Thompson,_1988 en.wikipedia.org  

8. Bez hazardních her bych neexistoval.

lasvegas www.cinemafromage.com  

9. Jediný rozdíl mezi tím být příčetný a nepříčetný je, že příčetní mají tu moc nechat nepříčetné zavřít.

thomsondepp Thompson a Depp. www.nerve.com  

10. Podle obecných standardů mám určitě více než 9 životů. Jednou jsem to počítal a přišel jsem na to, že jsem celkem třináctkrát málem umřel, respektive jsem asi umřít měl.

thompsonmurray Thompson a Murray. www.redditian.com  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články