fb pixel Maso a špenátek? Češi konečně objevili hit letošního léta – G.cz
Vyhledávání

Maso a špenátek? Češi konečně objevili hit letošního léta

Zdroj: Youtube.com - reprofoto

Pokud jste žili v iluzi, že vrcholem letošní hudební sezóny byla píseň Mám na tebe chuť od Raega a Lucky Vondráčkové, tak jste na omylu. Na scéně se totiž objevila dětská kapela Das Muzikers se svým hitem Maso a špenátek, která všechny trapné pokusy o letní hit převálcovala ve dvou minutách. Takto chytlavé refrény neměl ani DJ Bobo v dobách své největší slávy.

Martin Miko
Martin Miko 20.7.2022, 12:25

Midi lidi před pubertou

Je jim sotva 10, v ruce mají synťáky a v hrdle autotune. Olomoucká kapela Das Muzikers složená ze žáků ZUŠ Žerotín Olomouc na YouTube před pár měsíci zveřejnila videoklip k písni Maso a špenátek. Podle všeho chlapci celé dílo vytvořili v rámci studijního předmětu EZHZT (elektronické zpracování hudby a zvuková tvorba) na hudební škole, kde se žáci učí kreativně vytvářet vlastní hudební nápady, zaznamenávat je a následně editovat ve studiu. A přesně takhle by to mělo být. Na to, že se jedná o první píseň kapely Das Muzikers, tak nikdo chlapcům nemůže upřít humor, chytlavou melodii a hlavně odvahu, kterou při tvorbě letního hitu prokázali.

Maso a špenátek si zamilujete na první poslech. Zní to tak trochu jako kdyby členům kapely Midi lidi táhlo na jedenáct a rozhodli se založit kapelu. Textově vás zaujmou především vtipné hlášky o jídle a pivu. Ty se vtipně rýmují se slovy, které nedávají příliš smysl. Trocha dadaismu nikdy neuškodí, že? Nicméně celkový dojem je více než dobrý. A videoklip si samozřejmě taky zamilujete! Užijte si poslech a dejte vědět, jak vás to baví.

V červnu chlapci vydali další hit pod názvem Papír mi dal safír, který má sice jen 43 vteřin, ale za to mnohem více sdělení než Maso a špenátek.

Chlapce bychom rádi nějakým způsobem podpořili, protože bychom rádi, aby vytvořili víc hitů nebo dokonce, aby někde veřejně vystoupili. S dvěma písněmi o celkové stopáži 3 minut to je samozřejmě nereálné, ale tak každý byl někdy na začátku a oni jsou prozatím na začátku své hudební kariéry. Klipy i hudbu mají rozhodně lepší než zmiňovaný Raego, jenž se nedávno pokoušel prorazit s písní, na které má i Lucku Vondráčkovou.

Podobné články

Doporučujeme

Další články