fb pixel Nejtragičtější song roku? Raego s Luckou Vondráčkovou nasadili laťku hodně vysoko – G.cz
Vyhledávání

Nejtragičtější song roku? Raego s Luckou Vondráčkovou nasadili laťku hodně vysoko

Zdroj: Youtube.com - reprofoto

Tuctový rapper Raego se spojil se zpěvačkou Luckou Vondráčkovou a společně vytvořili píseň, která pobouřila nejen hudební kritiky, ale i posluchače rapu. „Hit“ s názvem Mám na tebe chuť se během týdne stal internetovým virálem, který na YouTube zkouklo skoro 150 tisíc lidí. Kromě dvanáctiletých holek mu tleskají i naše babičky. Textově se bohužel jedná o slovní paralympiádu.

Martin Miko
Martin Miko 2.6.2022, 18:15

Když hudba bolí

Texty typu „Zakázaný ovoce chutná nejlíp se šlehačkou, když jsou ruce znavený, tak pomůžu ti s hračkou“ nebo „Tlačím tě k zemi, chci tě anektovat jak Rusko“ nebo „Smícháme se oba dohromady jako rizoto“ anebo „Jsi žena a muž“ zpívá Lucce Vondráčkové kladenský rapper Raego, čímž přidává neustále další a další hřebíky do rakve českého rapu. Tedy – můžeme Raegovu hudbu ještě považovat za rap? Podle textů, témat a refrénů je to spíš béčkový popík ve stylu devadesátkového eurodancu, ve kterém je typické kombinovat rap do taneční muziky společně s refrénem s ženským vokálem.

Texty zřejmě nejsou Raegovou silnou stránkou, jak se nás snaží přesvědčit. Nicméně po otevření komentářů na YouTube si jeho fanoušci myslí naprostý opak. Z 95 % si totiž od jeho fanoušků přečtete, že je to krásná písnička, která dává lidem sílu a navíc poskytuje posluchačům dobrou náladu. Kdyby nám někdo zpíval do ouška, že nás chce anektovat jak Rusko, tak bychom se neusmívali jak Lucka ve videoklipu, kde tančí u černého sporťáku. Na druhou stranu se osvícenější hudební posluchači při poslechu této letní „hymny“ křižují a nevěří svým uším, že něco takového může v roce 2022 vyjít na světlo denní. „To je myslím nejlepší písnička, když se člověku chce zvracet, a vzpomene si na úryvek z ní. Pak to jede o sto šest,“ podotýká pan Tomáš na Facebooku.

A nyní vám nezbývá nic jiného, než se pohodlně usadit a zkouknout rozporuplný videoklip.

Raego to ovšem rozjíždí na více frontách a zdá se, že umí na sociálních sítích vytvořit virál ve své sociální bublině. Ve čtvrtek například na svém Facebooku zveřejnil video, v němž nese růži a objímá paní s tetováním skupiny Ortel. I takové dny jsou...

Podobné články

Doporučujeme

Další články