"Marvelovka" Black Panther míří do kin: 5 zajímavostí o tajuplném superhrdinovi z Afriky – G.cz
Vyhledávání

"Marvelovka" Black Panther míří do kin: 5 zajímavostí o tajuplném superhrdinovi z Afriky

+ DALŠÍCH -1 FOTEK

Do kin míří jeden z nejočekávanějších supehrdinských filmů letošní zimy, známému také díky mocnému soundtracku v podání rappového okultisty Kendricka Lamara. Řeč je samozřejmě o Black Pantherovi, který dle filmových kritiků nebude jen „chudým příbuzným“ dlouho očekávaného trháku Avengers: Infinity War a pokračováním všemi milovaného Deadpoola. Zde je 5 zajímavostí, které byste měli vědět o marvelovce Black Panther, co vychází 14. února 2018.

Martin Miko
Martin Miko 12.2.2018, 12:23

1) Představitel Black Panthera začínal v show Billa Cosbyho

Hlavního hrdinu ve filmu Black Panther představuje americký herec Chadwick Boseman, který se kromě herectví věnuje i scénáristice a režii. Na počátku své kariéry se však věnoval práci v divadle, avšak později byl čím dál častěji obsazován do televizních seriálů typu Kriminálka New York, Odložené případy apod. Později se však začal objevovat i ve větších filmových rolí ve filmech jako 42 nebo Velký draft. V roce 2016 se objevil ve filmu Capitain America: Občanská válka v roli Black Panthera.

2) Natáčelo se v USA a Jižní Koreji

Ačkoliv dle traileru to vypadá, že se snímek odehrává v technologicky vyspělé africké zemi Wakandě, tak se veškeré záběry natáčely v Atlantě v USA a v Jižní Koreji. Pro producenty marvelovek je nejspíš Jižní Korea oblíbenou lokalitou, jelikož zde vznikla i část filmu Avengers: Age of Ultron.

3) První černošský superhrdina v mainstreamových komiksech

Black Panther se poprvé objevil v tištěném komiksu v roce 1966 v rámci komiksové série Fantastic four vol. 1 #52. Dostal se tak před Black Lightninga, Lukea Cagea a Falcona. Co se týče filmu, tak se rovněž jedná o první „černošskou“ marvelovku v celé dosavadní sérii.

4) Hudební soundtrack zaujal víc než film

Hlavní role v soundtracku pro film Black Panther se ujal Kendrick Lamar, který před pár dny společně se SZA vydal videoklip ke skladbě All The Stars od známého režiséra Dava Meyerse. Ten spolupracoval i například s Katy Perry. Na soundtracku se objeví i Travis Scott, James Blake nebo Yugen Blakrok.

5) Postavu Black Panthera známe z filmu Capitain America: Civil War

Fanoušci Marvelu začali řešit Black Panthera už před dvěma lety, když se objevil ve filmu Capitain America: Civil War, kde měl malou roli. Po uvedení filmu se začalo diskutovat o samostatné marvelovce o tajuplném superhrdinovi v černém kostýmu.

A zde je 7 komiksových záporáků, kteří by Avengers roztrhali jako papír.

Podobné články

Doporučujeme

Další články