fb pixel Martin Zounar v roli Tonyho Montany? Instagram týdne spojuje hollywoodské trháky s českými herci – G.cz
Vyhledávání

Martin Zounar v roli Tonyho Montany? Instagram týdne spojuje hollywoodské trháky s českými herci

+ DALŠÍCH 9 FOTEK + DALŠÍCH 10 FOTEK

Co se stane, když se zarytí milovníci filmů rozhodnou založit Instagram? Nemusí to zákonitě vždycky skončit u zákulisních fotek z natáčení a informování o smrti zapomenutých herců. Například účet Once upon a time in Barrandov vše pojal velmi surrealisticky, a proto ho prohlašujeme za Instagram týdne.

Martin Miko
Martin Miko 24.7.2020, 15:14

A Instagramem týdne se stává...

„Zasypte své krásné hrtany popcornem a kochejte se klenoty zlatého fondu české kinematografie, které leč bohužel, nikdy nevzniknou,“ píše virtuální sekretářka Milada v anotaci nově vzniklého instagramového účtu Once upon a time in Barrandov, který posouvá český humor směrem do Hollywoodu, a to především díky surrealistickým kolážím. Ty vznikají spojením našich oblíbených kultovních filmů se zapomenutými českými herci. Uvidět Martina Zounara v hlavní roli filmu Zjizvená tvář nebo Kaisera s Lábusem ve filmu Blbý a blbější je samozřejmě našim českým snem, který by v nás probudil pocit blaha.

„Milujeme filmy, krátký sem tam tvoříme, jinak o filmech kecáme do zblbnutí. Až mi jednou přišla do pošty ta koláž na film Sám doma. To byl důvod, proč jsme se rozhodli vytvářet vlastní koláže. Navíc to bylo v době, kdy byla kina zavřená,“ popisují tvůrci instagramového profilu. Jejich tým se skládá ze dvou grafiků a virtuální sekretářky Milady, což je prý alterego jednoho z nich. Cílem jejich kreativy je samozřejmě zábava.

„Forrest Gump a Petr Fiala vždycky říkali/zpívali, že i cesta může být cíl. Tak dál kecáme a bavíme se tím. Akorát pořád ještě nemáme tu vysněnou večerku s videopůjčovnou,“ dodávají na závěr tvůrci a ke zprávě mi posílají fotografii z filmu Clerks: Muži za pultem od Kevina Smithe.

A abyste měli jasnou představu o tom, co vlastně na Instagramu Once upon a time in Barrandov vzniká, tak jsme si pro vás připravili galerii se zásadní tvorbou autorů.

Hollywoodské filmy s českými herci jsou samozřejmě v některých případech realitou. Jen si vzpomeňme na Karla Rodena nebo Marka Vašuta a jejich světové role.

Podobné články

Doporučujeme

Další články