fb pixel Marián Kočner na svobodě, slovenský podnikatel je podle soudu v Kuciakově vraždě nevinen – G.cz
Vyhledávání

Marián Kočner na svobodě, slovenský podnikatel je podle soudu v Kuciakově vraždě nevinen

Zdroj: YouTube.com - SME

Nečekaně končí jeden z nejostřeji sledovaných soudních procesů v historii moderního Slovenska. Jako svobodní odešli ze soudní síně podnikatel Marián Kočner podezřelý z objednávky vraždy i jeho překladatelka Alena Zsuzsová. Za mřížemi nakonec končí bývalý policista Tomáš Szabó.

Jan Studnička
Jan Studnička 3.9.2020, 11:09

Kočner nevinen

K obecnému překvapení je nakonec údajný zadavatel vraždy Jána Kuciaka a bohatý podnikatel Marián Kočner v očích soudu nevinný i se svou kolegyni Alenou Zsuzsovou. Byl odsouzen pouze k úhradě pěti tisíc Eur za nedovolené ozbrojování, ke kterému se ostatně sám přiznal.

Podle slovenských médií je rozhodnutí soudu obhajitelné skrz nedostatečné množství důkazů, které se policii podařilo proti Kočnerovi a Zsuzsové nasbírat. Jak s tím bude spokojená veřejnost, kterou vražda novináře před dvěma lety téměř vyhnala do ulic, těžko soudit.

Jediný, kdo dostal trest v plné výši je bývalý policista Tomáš Szabó, který se měl na vraždě aktivně podílet. Byla mu dokázána i vražda jiného slovenského podnikatele Petra Molnára. Dostal pětadvacet let.

Předseda vlády Peter Pellegrini se vyjádřil v tom smyslu, že emoce mohou být všelijaké, ale jediný způsob, jak zachovat demokracii, je respektovat rozhodnutí soudů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články