Máme se bát psychozbraní? (Díl 1.) – G.cz
Vyhledávání

Máme se bát psychozbraní? (Díl 1.)

Při čtení tohoto článku si vzpomeňte na základní heslo všech konspirátorů: “Že nejsi paranoidní jestě neznamená, že po tobě nejdou!”

Ivan Brezina
Ivan Brezina 3.8.2017, 11:54

Asi před patnácti lety jsem se jako novinář setkal s Mojmírem Babáčkem, vystudovaným filozofem, který v roce 1981 po podpisu Charty 77 emigroval do USA. Po návratu v 90. letech pak po Praze vylepoval letáky zvoucí na přednášku o „psychoelektronickém ohrožení demokracie“.

„Ve Spojených státech jsem se stal obětí vojenského experimentu s psychotronickým generátorem,” vyprávěl mi u piva. “Jednoho dne jsem ve své mysli zaznamenal cizí myšlenky. Věděl jsem, že nejsou moje, protože mne manipulovaly k věcem, které jsem nechtěl dělat a které nezapadaly do mého charakteru. Měl jsem třeba nutkání vyhodit do povětří úřad CIA. Cizí hlas mi pak řekl: tohle není žádná telepatie ani duševní porucha. Jsme z FBI a zkoušíme na tobě novou psychotronickou zbraň…“

Hlasy v hlavě

Pan Babáček si nejdřív myslel, že prodělal přechodnou psychickou poruchu. Když si ale dohledal informace, zjistil, že to může být i jinak. Objevil třeba pořad americké televizní stanice CNN, kde respektovaní vědci přiznali, že pulsující elektromagnetické pole o určité intenzitě může u lidí vyvolat halucinace a nutit je dělat věci, které jsou v rozporu s jejich zdravým rozumem.

„Dopad takových účinků na efektivitu armádních operací by byl katastrofální," říkal v pořadu Robert Becker, vědec specializující se na výzkum účinků elektromagnetického záření na lidský organismus. Ten také ve své knize Elektrické tělo (1985) napsal: "Podobných metod může být zjevně použito v tajných operacích zaměřených na to, dohnat člověka k šílenství tím, že bude slyšet ‚hlasy`.“

„Obavy pana Babáčka nejsou principiálně vůbec nereálné,“ řekl mi k tomu ing. Jan Musil, CSc., z pražského Státního zdravotního ústavu. Nesmrtící zbraň, která by svazkem mikrovln na dálku dezorientovala a ochromila vojáky, se podle něj nijak nevymyká ze současného vědeckého paradigmatu. Dalším krokem je ale technologie cílené implantace cizích myšlenek. Lékaři zabývající se mozkem, se kterými jsem věc konzultoval, tady už byli krajně skeptičtí. Trsy vjemů, představ, myšlenek a asociací jsou prý natolik subjektivní, neuchopitelné a nepředatelné, že pokusy o jejich záznam a přenos technologickými postupy musejí nutně ztroskotat.

Co Saddám netušil

Jenže vojáci jsou vždy o mnoho napřed před civilisty a tak lákavá možnost by určitě nezůstala stranou zájmu strategických výzkumů. Copak jste neviděli film Počátek (Inception, 2010), kde ji Leonardo di Capro zneužívá k průmyslové špionáži?

Ale mohl by přístroj na přenos a dálkovou implantaci myšlenek teoreticky fungovat? Mozek je v zásadě elektrárna, fungující na principu slabých elektromagnetických toků o různých frekvencích. Myšlení je fyzikální děj a elektřina „společný jazyk“, který náš mozek spojuje s dávno známými technologiemi. Zdá se, že už dnes existuje přístroj, který s pomocí vysokofrekvenčního radiového signálu (RF) umožňuje obejít vnější ucho a posílat hlas přímo do vnitřního ucha. Bezpečnostní síly to prý používají třeba pro komunikaci s rukojmími.

Že slyšíte něco, co ostatní neslyší, ale samozřejmě ještě neznamená, že se tím budete řídit. Přenos myšlenek a ovládání vědomí je prostě už něco jiného. Jenže tady už jsme ve sféře dohadů a bizarních konspiračních teorií. Podle jedné z nich použití psychozbraní bylo možné vidět ve válce v Perském zálivu na jaře 1991. V tehdejší operaci Pouštní bouře byl prý Saddám Husajn poražen jen díky technologii PsyOps, která do mozků jeho vojáků na dálku implantovala negativní emoce – strach, úzkost a beznaděj. „Celý svět byl překvapen, jak ze zákopů začali náhle po tisícovkách vybíhat iráčtí vojáci a masově se vzdávali,“ dočtete se na www.czechfreepress.cz. „Nikdo to nechápal, neboť měli drtivou přesilu, profesionální vojsko a konvenční zbraně rovnocenné s Američany…“

Ta představa je buď nádherná nebo děsivá – podle toho, jak se na to díváte. Kriticky myslící člověk se ale hned zeptá: „Fajn, ale proč pak ještě existuje Islámský stát? Kdyby to fungovalo, Američani by přece teroristům psychotronicky zhnusili korán a udělali z nich ateisty. Americká armáda by nepotřebovala bomby, rakety, tanky, děla…“

A TADY si přečtěte, jak se můžete zbláznit i bez psychozbraní.

Podobné články

Doporučujeme

Další články