Listopadový čtenářský koutek: na pultech se objeví nová kniha z Potterova světa i internetový komiks v tištěné podobě – G.cz
Vyhledávání

Listopadový čtenářský koutek: na pultech se objeví nová kniha z Potterova světa i internetový komiks v tištěné podobě

+ DALŠÍCH 9 FOTEK + DALŠÍCH 10 FOTEK

Vybrali jsme pro vás 12 knižních novinek, které se na pultech dobrých knihkupců objeví v průběhu listopadu, a které nás v redakci zaujaly. A pamatujme slova Jana Amose Komenského: „Nemilovat knihy znamená nemilovat moudrost. Nemilovat moudrost však znamená stávat se hlupákem.“

Václav Roman
Václav Roman 1.11.2018, 15:33

1. Křik mlčení - Můj boj proti Vladimíru Putinovi

Hned na začátku měsíce vychází hodně zásadní knížka. Jejím autorem je vytrvalý kritik Kremlu Ildar Dadin, jde v podstatě o jeho vězeňský deník. Dadin protestoval proti agresivní ruské zahraniční politice, hlavně proti válce na Ukrajině. Za své protesty byl několikrát zatčen a nakonec se z něj ruská justice rozhodla udělat exemplární případ. Dadin dostal tři roky a byl poslán do trestanecké kolonie. Dadin vylíčí otřesné poměry v táboře v tajném dopise své ženě. Zápisky z vězení se objeví na internetu, do věci se zapojí i světový tisk a Dadin je předčasně propuštěn. V knize vypráví o krušných časech v pracovním táboře a barvitě popisuje politickou situaci v Rusku a dodržování lidských práv.
Kniha vyjde 1. listopadu 2018

2. Příběhy světových mytologií

Zajímají vás příběhy vyprávěné od počátku věků, které jsou předávané napříč tisíciletími až do dnešních dnů? Pak je toto kniha pro vás. Autorka Terri-Ann White sestavila sbírku příběhů z celého světa, v kterých se odráží humor, strach, chtíč, láska, smrtelnost, uctívaní božstev i přemítání o smyslu života.
Kniha vyjde 2. listopadu 2018

3. Harry Potter - Sbírka hůlek

Nový díl Harryho Pottera se už na knižních pultech pravděpodobně neobjeví (i když jeden nikdy neví), ale tu a tam můžete v regálu spatřit nějakou knihu z jeho světa. Teď je tu publikace, která se zaměřuje na hůlky, které se objevily ve filmech o Harrym Potterovi. Každá hůlka je totiž originál. V románech to tak vidět není, na filmovém plátně však ano. Harry Potter: Sbírka hůlek je vizuální průvodce těmito kouzelnými hůlkami a postavami, které jimi vládnou.
Kniha vyjde 4. listopadu 2018

4. Noc oživlých mrtvol – Antologie

Uvedení průlomového filmu George A. Romera Noc oživlých mrtvol zažehlo mezi lidmi zbrusu nový druh hrůzy. Zemřelí „oživli“ a zaútočili. Útok se podařil. Zombies dobyli svět popkultury. Teď se filmový kult v plné síle vrací. Jonathan Magery a samotný duchovní otec živých mrtvých George A. Romero spojili síly a představují sbírku zbrusu nových příběhů zasazených do období 48 hodin, během nichž to celé začalo. Vrací se tedy na samotný počátek, kdy došlo k propuknutí epidemie...
Kniha vyjde 7. listopadu 2018

5. Opráski sčeskí historje 5

Dočkali zme se. Aj tdy legsikon vísnamníh událoztí a poztaf narotní historje!
Kniha vyjde 9. listopadu 2018

6. Oprásgy slovenckej historje

A pozor! Oblíbený český komiks expanduje za hranice. Tentoraz na Slovensko. Nechte se překvapit, které historické události ze slovenských dějin si tvůrci vybrali.
Kniha vyjde 15. listopadu 2018

7. Česko - Výpravný lexikon českého světa

Nakladatelství Universum pro nás připravilo výpravný lexikon, ve kterém na více než 550 stránkách nalezneme asi 6 tisíc hesel se širokým záběrem. Jde o moderní všeobecnou encyklopedii, která je plná nejdůležitějších informací týkajících se českých zemí. Kromě poučných textů nechybějí ilustrativní fotografie.
Kniha vyjde 12. listopadu 2018

8. Velká kniha o léčbě konopím pro 21. století

Konečně to někdo sepsal. A to hned hodně obsáhle. Na 688 stránkách se dozvíte, jaký vliv má léčebné konopí na nejběžnější chronické obtíže a choroby. Autor vychází ze seriózních vědeckých studií. Předmluvu nazvanou Přehled současných znalostí o léčebných účincích konopí a přípravků z něj a jeho perspektiv“ napsali čeští odborníci.
Kniha vyjde 12. listopadu 2018

9. Tajná válka 1939–1945 - Špioni, šifry a odbojová hnutí

Max Hastings se rozhodl zkoumat otázku výzvědné činnosti v celosvětovém měřítku. Líčí tajné války v průběhu druhé světové války, zaměřuje se na konkrétní prostředky, které obě válčící strany používaly.
Kniha vyjde 14. listopadu 2018

10. Alan Turing: Enigma

Alan Turing se zapsal do historie jako vynikající matematik a zakladatel moderní informatiky jehož práce stála za prolomením německých kódů, což ovlivnilo průběh druhé světové války. Jeho příběh zachytil oskarový snímek Kód Enigmy, v hlavní roli Benedict Cumberbatch. A teď se na pultech objeví knižní předloha tohoto snímku.
Kniha vyjde 14. listopadu 2018

11. Liga spravedlnosti versus Sebevražedný oddíl 1

Je tu projekt Znovuzrození hrdinů DC, který českým čtenářům servíruje notný kus edičního plánu jednoho z největších komiksových vydavatelů na světě, nakladatelství DC. Připravte se na setkání s těmi největšími komiksovými hrdiny i zločinci. Bude to akcí nadupané setkání.
Komiks vyjde 22. listopadu 2018

12. Husitská epopej VII.

Náš přehled listopadových knižních novinek uzavíráme sedmým dílem Husitské epopeje. Jde o poslední díl ságy Vlastimila Vondrušky. Husitská epopej dospěla ke svému závěru, dozvíte se více o letech, kdy byl českým králem Vladislav Jagelonský, který dokázal otupit ostří nepřátelské zahraniční politiky.
Kniha vyjde 26. listopadu 2018

A zde k filmové premiéře týdne: pocta Mercurymu se vším všudy, nebo plochý propadák? Ohlasy na očekávaný snímek Bohemian Rhapsody jsou půl na půl.

Podobné články

Doporučujeme

Další články