fb pixel Lidovci ničí podnikatelům kšeft a kazí pracovní morálku, opět argumentují rodinou – G.cz
Vyhledávání

Lidovci ničí podnikatelům kšeft a kazí pracovní morálku, opět argumentují rodinou

Ceny stálé, práce pro všechny + DALŠÍCH -1 FOTEK

Volnuchtiví Lidovci nás nenechají v poklidu makat za kasou a opět nás nutí, abychom během státních svátků trávili čas s rodinou a v kostele, s čímž rozhodně nesouhlasíme. Češi tráví svátky v hypermarketech a obchodních centrech rádi a lidé, kteří zde pracují, také, protože mají v práci dvojnásobné peníze za směnu. Lidovcům se však podařilo zakázat prodej v hypermarketech během některých svátků a nyní požadují, abychom nesměli nakupovat a pracovat během všech státních svátků. Daně však budou muset lidé i firmy za tyto dny stejně platit.

Martin Miko
Martin Miko 5.4.2018, 18:18

Regulace a omezení ve stylu Lidovců

Když si vemete, že rok má 365 dní a 13 dní z toho jsou státní svátky, a v praxi to znamená, že v průměru to každoročně vychází na 9 – 11 dní volna každý rok, tak to máte v podstatě dva týdny práce po 40 hodinách týdně, což je 80 hodin. Když pracujete na 12hodinové směny, tak to může být až 120 hodin. Teoreticky vás chtějí Lidovci ročně okrást o polovinu vašeho měsíčního platu, což v některých případech mohou být poměrně slušné peníze. Samozřejmě že vše za přepokladu, že pracujete v obchodě s rozlohou nad 200 metrů čtverečních.

Doposud je zakázáno mít otevřeno obchodům nad 200 metrů čtverečních „pouze“ 8 dní v roce. Týká se to Nového roku, Velikonočního pondělí, Dne vítězství, Dne české státnosti, Štědrého dne, Prvního svátků vánočního a Druhého svátku vánočního. Dychtivým Lidovcům to však nestačí a vesele chtějí pokračovat v ničení životů firmám i zaměstnancům, kteří si chtějí přivydělat nějaké ty peníze navíc. Tato regulace navíc pokřivuje podnikatelské prostředí, jelikož zvýhodňuje menší prodejny před těmi velkými. Velké prodejny tak už od 1. října 2016 prodělávají 8 dní nemalé peníze. Dle návrhu Lidovců by mohlo přibýt dalších 5 dní, takže bychom se dočkali nešťastného čísla 13.

Nechte nás pracovat a nakupovat

Je ušlechtilé, když vám někdo zakáže vydělávat si, obzvláště pokud s těmi penězi navíc počítáte. Když si pak uvědomíte, že jste z peněz navíc mohli svému synovi koupit nové kopačky na fotbalové tréninky nebo si našetřit nějaké peníze „na horší časy“. Ne každý si bohužel na tyto ušlechtilé lidovecké nápady potrpí a lidovecký poslanec Jiří Mihola by si měl rozmyslet, jestli chce od práce odprostit pouze prodavače a další zaměstnance supermarketů, nebo rovnou úplně všechny, a zakázat 13 dní v roce pracovat všem včetně řidičů městské hromadné dopravy, obsluhy benzinových pump, městských strážníků a třeba i zámečníků. Pak by si mohl pan Mihola na Štědrý den zabouchnout klíče od bytu nebo by mu mohl dojít benzín uprostřed pustiny.

Svět se přece nezboří a my budeme moct být doma se svou rodinou. Myslí vůbec Lidovci na sirotky a osamocené vdovy v důchodu, které hledáním slev tráví podstatnou část svých produktivních dní? Zdá se, že ne!

A zde byl Sobotka mnohem schopnější politik než Babiš.

Podobné články

Doporučujeme

Další články