Lidovci mění volební kampaň. Usilují o to nedostat se do Poslanecké sněmovny – G.cz
Vyhledávání

Lidovci mění volební kampaň. Usilují o to nedostat se do Poslanecké sněmovny

Zdroj: Profimedia.cz

Na naše poměry se Lidovci rozhodli k poměrně ráznému kroku. Chvíli po té, co se rozešli se Starosty, přišli s dalším průlomovým krokem. Rozhodli se, že se pokusí nedostat se do Poslanecké sněmovny.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 30.8.2017, 16:11

„Je to běh na dlouhou trať, ale já věřím, že se nám to podaří. Nedostat se dneska do Poslanecké sněmovny, to chce spoustu dřiny, odříkání a hlavně dobře mířenou kampaň,“ prohlásil Pavel Bělobrádek, předseda strany, duchovní otec nové strategie lidovců.

Sám Pavel Bělobrádek novou kampaň slavnostně zahájil tím, že truchlící slečnu, která tesknila po svém zemřelém psovi, upozornil, že psi neumírají. Psi chcípají.

Tento úvod nové kampaně nemohl dopadnout lépe, neboť se na hlavu Bělobrádka snesla smršť rozzuřených lidí, kteří kritizovali jeho nulovou empatii a častovali ho nadávkami.

„To je přesně ten impuls, který potřebujeme k dosažení našeho cíle. Jako křesťané ztělesňujeme určité hodnoty a morální kredit. To se od nás očekává a přesně na tom musíme stavět. Chcíplý pes je jenom začátek. Nesmíme usnout na vavřínech. Musíme jít do ulic a smát se postiženým. Musíme šikanovat slabší.

Teď například jedeme na venkov, kde budeme lidem rozdávat letáčky, že Bůh není. Jsem přesvědčen o tom, že to přinese kýžený efekt,“ pokračoval Pavel Bělobrádek, který v průběhu tiskové konferenci zapálil svíčky na oltáři ve tvaru pentagramu, kde ve jménu Satana obětoval kozla.

Politologové se v návaznosti na změnu strategie lidovců rozcházejí hlavně v tom, zda je kampaň dostatečně účinná a jestli si Lidovci nezvali moc velké sousto.

„Lidovci mají tradiční voliče. Takové to tvrdé jádro. Přesvědčit toto jádro, aby je nevolilo, to bude chtít víc, než jen napsat, že pec chcípnul a že Bůh není,“ míní Bohuslav Noltýn, politolog, spisovatel a cukrář.

„Na druhou stranu možné je vše. Lidovci si stanovili jasný a nelehký cíl, který však není nesplnitelný. Podívejte se, jak ze svých volebních preferencí postupně po kouskách uždibují. Je jen otázkou času, jestli s kampaní nezačali už moc pozdě. Možná ale mají v rukávu ještě nějaké eso, které vytasí těsně pře volbami,“ zamyslel se Noltýn.

„Kampaň máme promyšlenou do nejmenšího detailu. Opravdu ty největší trumfy si schováváme až na úplný závěr,“ usmíval se Pavel Bělobrádek.

Z volebního štábu lidovců však unikla informace, že Pavel Bělobrádek chystá před volbami konvertovat k islámu a sídlo Lidovců se bude přesouvat do mešity.

Ať už je to pravda, nebo ne, jisté je, že Lidovci jako historicky jediná strana do Poslanecké sněmovny opravdu nechtějí a dělají pro to vše.

A TADY se dozvíte, že za Lidovce bude do Poslanecké sněmovny kandidovat Bůh.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu