Lidé, kteří pijí gin, jsou víc sexy než ostatní, prokázala studie

Obrázek uživatele Dirk Diggler
29.11.2017, 08:11

Před pár lety se uskutečnil na innsbrucké univerzitě experiment, ve kterém se testovaly chuťové preference mezi respondenty. Ti pak následně vyplňovali osobnostní testy měřící sadismus a emoční stabilitu. Výsledky prokázaly, že lidé preferující hořké chutě mají sklony k agresivitě a narcismu. Společenští lidé hořké pochutiny odmítali. Pijáci ginu, buďte však v klidu. Jiná studie totiž tvrdí, že jestliže pijete gin, tak jste pravděpodobně více sexy než ti druzí. Být sexy psychopat není přece tak zlý.

Konzumace tvrdého alkoholu zvyšuje agresivitu

Pití ginu je neustále na vzestupu a lidé si k němu opět nacházejí cestu. Dříve byl velice oblíbený mezi prostými dělníky ve Velké Británii. Nyní se však britské palírny snaží udělat z ginu honosnější alkohol a dbají více na tradiční výrobu s jalovcovým základem a příměsí různých bylin. Gin si dokonce oblíbila i královna Alžběta II.

Na základě výzkumu Bangor univerzity v Londýně, kterou prováděl Mark Bellis, se zjistilo, že pijáci ginu jsou mezi lidmi nejvíc sexy. Zároveň však patří i mezi nejagresivnější jedince. Zároveň se však ukázalo, že pijáci piva a vína patří mezi klidné flegmatické typy, které jen tak nic nerozhodí. Studie zkoumala celkem 30 tisíc lidí ve věku 18 až 34 let z 21 zemí, kteří pili tvrdý alkohol, pivo a víno.

Vědci z bangorské univerzity uvedli, že emoce jsou spjaty s konzumací daného alkoholu a zároveň lidé s určitými parametry chování jsou náchylnější k danému alkoholu. „Po staletí je historie rumu, ginu a vodky spojována s násilím a tato celosvětová studie prokázala, že popíjení tvrdého alkoholu zvyšuje u jedinců agresivitu mnohem více než jiné alkoholické nápoje,“ uvedl profesor Mark Bellis.

Panáky tvrdého alkoholu se totiž vstřebávají rychleji a díky nim máte vyšší hladinu alkoholu v krvi, což vede k rychlejšímu stimulačnímu účinku při zvyšování hladiny alkoholu v krvi.

A zde se Mr. Proper stal novým členem DSSS.


Komentáře