fb pixel Levice vytrolila Václava Klause ml. na Twitteru. Nechtěně mu tak prokázala medvědí službu – G.cz
Vyhledávání

Levice vytrolila Václava Klause ml. na Twitteru. Nechtěně mu tak prokázala medvědí službu

Václavu Klausovi mladšímu jeho odpůrci vytrolili anketu. Bohužel jediné, na co tím poukázali, je vlastní nedostatek argumentů a dětinskost.
Zdroj: Profimedia.cz

Václav Klaus ml. vyhlásil na Twitteru anketu, zda by lidé chtěli platit raději korunou či eurem. Ta ale nedopadla tak, jak nejspíše očekával, když valná většina respondentů zvolila euro. Důvodem je fakt, že na Klausově twitterovém profilu se zmobilizovali Klausovi levicoví odpůrci a celou anketu mu vytrolili. Neuvědomili si ale, že svému neoblíbenému politikovi tak neuškodí, nýbrž naopak pomohou.

Jan Palička
Jan Palička 11.10.2017, 14:04

Václav Klaus ml. patří k nejvýraznějším osobnostem letošních voleb a k favoritům mezi kandidáty, u nichž se předpokládá, že budou zvoleni novými poslanci. Velký podíl na tom má fakt, že Klaus patří zároveň k těm politikům, kteří naplno využívají potenciálu sociálních sítí, na nichž oslovují voliče, a dlouhodobě je zde politikem, který má nejpočetnější digitální fanouškovskou základnu. Zároveň má ale Klaus i své zaryté odpůrce, kteří si na něj připravili žertík v podobě malé sabotáže jeho internetové ankety.

Na svém twitterovém profilu vyhlásil Václav Klaus ml. anketu, v níž se ptal, zda by lidé raději v Česku platili korunou, nebo eurem. Jelikož se sám netají tím, že stejně jako jeho spolustraníci z ODS odmítá přijetí společné evropské měny, a jeho fanoušci mají na věc podobný názor, nejspíše Klause překvapilo, že anketa dopadla výrazně ve prospěch eura. Ne že by ale byl výsledek jakkoliv reprezentativní, na vině jsou Klausovi levicově smýšlející odpůrci, kteří se rozhodli, že mu anketu vytrolí.

Po celý den se jak na Twitteru tak na Facebooku mobilizovali lidé z okruhu převážně politického uskupení Žít Brno, Mladých sociálních demokratů a Zelených, jejichž cílem bylo svorně v Klausově anketě hlasovat pro euro. To se jim i povedlo, ostatně výsledek 82 % pro euro a 12 % pro korunu hovoří za své. Pochopitelně že po úspěšné rádoby diverzní akci v týlu nepřítele se titíž internetoví aktivisté začali plácat po ramenou a chlubit se výsledky své práce s tím, jak to tomu zlému Klausovi nandali a že svou pravdu si rozhodně rozvracet nenechají.

Vítězem pomyslného internetového střetu Václava Klause ml. a jeho oponentů je ale Klaus. Co se ankety týče, nejspíše si vystačil s paralelní anketou na Facebooku, kterou nikdo nenapadl, a tak dopadla se zamýšleným výsledkem převahy fanoušků koruny. Klaus se může radovat i nad tím, jakou medvědí službu mu vlastně jeho odpůrci prokázali. Mezi politiky patří Klaus k nejhlasitějším kritikům afektovaného chování moderní levice a trollové z jeho ankety o euru jeho slova jen podporují. K tomu nelze dodat nic jiného, než ono okřídlené: „Psi štěkají, ale karavana jede dál.“

A na nás předvolební rozhovor s Václavem Klausem ml. se podívejte ZDE.

Podobné články

Doporučujeme

Další články