fb pixel Letní Letnou zahájí provazochodkyně nad Vltavou: Akrobatka Bongonga přejde řeku po laně ve výšce 35 metrů – G.cz
Vyhledávání

Letní Letnou zahájí provazochodkyně nad Vltavou: Akrobatka Bongonga přejde řeku po laně ve výšce 35 metrů

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

V závěru letních prázdnin budou patřit pražské Letenské sady nadšeným příznivcům nového cirkusu. Od 14. srpna do 1. září zde bude probíhat další ročník čím dál populárnějšího festivalu Letní Letná. Celou akci odstartuje světoznámá provazochodkyně Tatiana-Mosio Bongonga, která na laně dlouhém 350 metrů přejde suchou nohou Vltavu ve výšce 35 metrů. Na co dalšího se můžete těšit?

Václav Roman
Václav Roman 1.8.2019, 14:59

Cirkus bude!

Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla se letos představí už po šestnácté. Zahájen bude 14. srpna úderem šesté hodiny večerní, kdy se provazochodkyně Tatiana-Mosio Bongonga z francouzského souboru Cie Basinga vydá po laně přes Vltavu. Svou procházku v oblacích zahájí za doprovodu živé hudby u Právnické fakulty, s napětím bude očekávána na druhém břehu řeky, na Letné.

Tato akrobatka je českému publiku známá, představila se už v rámci X. ročníku Letní Letné, kdy vystoupala na vrchol šapitó. Letos si vytyčila ještě více adrenalinové číslo. Po jejím výstupu bude následovat několik dalších open air představení v podání dalších artistů a umělců. Tento den se mohou návštěvníci těšit z programu zdarma.

Cirkusová atmosféra bude na Letné panovat až do začátku září. Hlavní festivalové městečko, které sestává z cirkusových stanů a občerstvení, najdete v pražských Letenských sadech. Pro diváky zde bude každý den připraven bohatý divadelní program, budou připraveny různé kreativní aktivity a výtvarné dílny.

Pořadatelé připravili pestrý program. Můžete se těšit třeba na Cirque Alfonse neboli kanadské vousáče, kteří se předvedli v Praze už v roce 2017. Letos přijedou s troufalou novinkou Tabarnak.

Představí se také celkem 17 artistek z předních francouzských novocirkusových souborů. Přivezou do Prahy unikátní představení, které diváci Letní Letné uvidí jako jedni z mála mimo Francii. V programu jej najdete pod názvem Projet.PDF.

Za pozornost stojí jistě představení Saison du Cirque, což je hra na cirkus. Jde o letní grotesku, která je prošpikovaná cirkusovou virtuozitou a okořeněná pořádnou dávkou humoru.

Na jednotlivá představení je třeba si pořídit vstupenky, jejichž ceny se pohybují zpravidla v rozpětí od 590 do 690 korun. Více informací naleznete na oficiálních stránkách festivalu. Vstupenky si můžete pořídit na místě konání akce. Pokladna bude otevřena v Letenských sadech mezi daty 11. srpna - 1. září 2019, a to v těchto časech: 11. a 12. 8. 16:00 - 20:00, 13. a 14. 8. 12:00 – 20:00 a od 16.8. pak 10:00 – 22:00). V předprodeji lze pořídit lístky do 10. srpna na webu festivalu.

Adrenalinové zahájení Letní Letné

V následující galerii si můžete prohlédnout, kdo na letošním ročníku Letní Letné vystoupí, a to včetně zástupců české scény:

Cirkus táhne


Festival Letní Letná se konal poprvé v roce 2004 a za dobu svého trvání se stal nedílnou součástí české (ale i evropské) kulturní mapy. Jde o akci, která u nás nemá obdoby. První ročník navštívilo přes 6 tisíc diváků (konalo se na 6 desítek koncertů a představení). V roce 2017 dorazilo na festival na bezmála dvě stovky představení přes 45 tisíc lidí.

A zde si poslechněte 5 interpretů, kvůli kterým stojí za to vyrazit na letošní Hip Hop Kemp.

Podobné články

Doporučujeme

Další články