fb pixel 5 interpretů, kvůli kterým stojí za to vyrazit na letošní Hip Hop Kemp – G.cz
Vyhledávání

5 interpretů, kvůli kterým stojí za to vyrazit na letošní Hip Hop Kemp

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Největší hiphopový festival široko daleko oslaví letos plnoletost. 18. ročník obřího mejdanu zvaného Hip Hop Kemp proběhne mezi 15. až 17. srpnem 2019 v prostorách hradeckého Festivalparku. Program odkrývají pořadatelé postupně jako políčka na adventním kalendáři. Nezbývá než čekat, jaká další velká jména vysypou ještě z rukávu. Už teď ale známe několik interpretů, kvůli kterým stojí za to cestu na tradiční svátek rapu alespoň zvážit. Zde nabízíme pět z nich.

Václav Roman
Václav Roman 9.6.2019, 07:02

1. Tech N9ne

Jednou z hlavních hvězd letošního Hip Hop Kempu bude americký raper Tech N9ne z Missouri, jehož rodné jméno zní Aaron Dontez Yates. V roce 1999 založil spolu s Travisem O'Guinem label Strange Music a dnes patří mezi nejúspěšnější nezávislé rapery na světě Jeho umělecká přezdívka pochází z názvu poloautomatické zbraně TEC-9, přispěl totiž k popularizaci Chopper stylu. Dle vyjádření organizátorů festivalu má „energii, koule, beaty, rýmy...“ tak proč ho nepozvat? Připravte se na pořádně ujetou show.

2. Masego

Masego je 26letý americký hudebník, kterému koluje v žilách jamajská krev. Pravidelní návštěvníci Hip Hop Kempu se s ním už měli možnost setkat před dvěma lety, kdy předvedl svůj styl, kterému říká TrapHouseJazz. Už tehdy v něm dřímal velký potenciál. Od té doby stihl na své kariéře hodně zapracovat, loni například příjemně překvapil deskou Lady Lady, ze které pochází hitovka „Tadow“, kterou se na YouTube pokochalo už bezmála 140 milionů lidí. Takže, ta dadada tadá...

3. The Alchemist

Na letošním Hip Hop Kempu bude hodně amerických umělců. Tím dalším je Daniel Alan Maman, který je známý jako The Alchemist. Raper, producent a DJ nastartoval svou hudební kariéru v roce 1991. Mimo jiné jezdí jako koncertní DJ pro Eminema či Action Bronsona. Spolupracuje s velkými jmény hip-hopu jako jsou například Snoop Dogg, Jadakiss, nebo Ghostface Killah.

4. Kontrafakt

Zdaleka ne všichni vystupující budou ale zpoza velké louže. Předvede se také slovenské hiphopové těleso Kontrafakt, které existuje už od roku 2003. Kontrafakt tvoří trojice Rytmus, Ego a DJ Aneš a patří k Hip Hop Kempu stejně jako královéhradecký Festivalpark či logo se sluncem.

5. Masta Ace & Marco Polo

Kanadský producent Marco Polo a protřelý rodák z Brooklynu Masta Ace vydali v roce 2018 desku s názvem A Breukelen Story. Z tohoto zajímavého spojení vzešlo album napěchované hity. Prvním vydaným singlem je óda na Brooklyn nazvaná Breukelen “Brooklyn”, jako hosta si ti dva pozvali americké hip-hopové duo Smif N Wessun, které je také v programu letošního Hip Hop Kempu.

A zde si můžete přečíst o tom, že na podzim vystoupí v Lucerně nejslavnější finská rocková kapela The Rasmus.

Podobné články

Doporučujeme

Další články