fb pixel Letěl ve stíhačce a napsal knihu o judu: Vladimir Putin je zkrátka nejdrsnější politik na světě – G.cz
Vyhledávání

Letěl ve stíhačce a napsal knihu o judu: Vladimir Putin je zkrátka nejdrsnější politik na světě

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Vladimir Vladimirovič Putin, který dnes slaví 69. narozeniny, patří k nejmocnějším lidem světa. To si moc dobře uvědomují i jeho vlastní občané, u kterých se Putin navzdory pokračující ekonomické krizi těší masivní popularitě. Svůj podíl na tom mají i jeho podivné hrdinské epizody, jimiž se před svým lidem prezentuje jako „drsný chlapák“.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi Aktualizováno 7.10.2021, 08:36

1. Neohrožený pilot

Putin se nebojí ničeho a už vůbec ne létání. V roce 2010 se jako ruský premiér rozhodl pilotovat hasičský vrtulník, se kterým následně pomáhal hasit rozsáhlé požáry v Rjazaňské oblasti. A to není všechno – v roce 2000 se jako čerstvý prezident rozhodl proletěl se stíhačkou Suchoj Su-27 nad Čečenskem, kde tou dobou zuřila válka. Může být něco víc macho?

2. Pirát silnic

Když se v roce 2010 podařilo Putinovi přivést závod Formule 1 do Ruska, rozhodl se statečný politik projet v jednom ze závodních vozů. Během první jízdy zvládl jet po dráze rychlostí téměř 240 kilometrů za hodinu, přičemž následně málem naboural. Když se ho pak novináři ptali, jak se po své první jízdě cítí, suše odpověděl, že to „bylo celkem dobré“. Nikki Lauda se může jít zahrabat.

3. Lovec divoké zvěře

V roce 2008 navštívil Putin Ussurijský národní park, kde se měl podívat na čerstvě omráčeného tygra. Z ničeho nic se šelma probrala a nebýt Putinovy statečnosti, došlo by ke katastrofě – nejdrsnější muž Ruska neváhal a střelil tygra uspávací puškou. A aby toho nebylo málo, o několik let později se dokonce vydal na lov velryb, po kterých střílel z kuše. A to z malého gumového člunu. To aby měly velryby proti němu alespoň nějakou šanci.

4. Mistr juda

V roce 2003 se během státní návštěvy Japonska Putin rozhodl, že předvede japonskému premiérovi, že umí jeho národní sport lépe než kterýkoliv Japonec. Aby to dokázal, porazil v přátelském zápase jednoho z místních instruktorů. Ruský prezident je takovým milovníkem bojového sportu, že mu o něm dokonce vyšla knížka, která má krásný název „Judo s Putinem“.

5. Mount Putin

Z nějakého neznámého důvodu se Kyrgyzstán v roce 2010 rozhodl pojmenovat místní horu jako Pik Vladimíra Putina. Celá skutečnost je o to divnější, že Kyrgyzstán dokonce ani nesousedí s Ruskem. Hora měří 4 446 metrů, a dokonce se uvažovalo, že se vybere nějaký ještě majestátnější vrchol, aby nebyl pan Putin uražen – on sám namísto poděkování oznámil, že v blízké době horu pokoří.

6. Lovec amfor

V srpnu 2011 se Putinovi podařil opravdu husarský kousek – na dně Černého moře objevil ruský vládce dvě antické amfory, které byly téměř 15 století staré. A z nějakého důvodu se během té doby vůbec neznečistily a vypadaly, jako by je někdo do vody hodil rovnou z muzea. O několik týdnů později nakonec ruská vláda potvrdila, že se jednalo jen o propagandistické divadlo. I to chce ale pořádnou dávku statečnosti!

A tady si připomeňte vtipné chvilky s Theresou May.

Podobné články

Doporučujeme

Další články