fb pixel Lepší spát v buse než se stresovat v zácpě: 6 důvodů, proč využívat hromadnou dopravu – G.cz
Vyhledávání

Lepší spát v buse než se stresovat v zácpě: 6 důvodů, proč využívat hromadnou dopravu

+ DALŠÍCH 18 FOTEK + DALŠÍCH 19 FOTEK

V posledních týdnech je doprava v Praze v naprosto katastrofálním stavu. Někteří lidé dokonce tvrdí, že takto ucpané hlavní město nebylo ani za vlády Adriany Krnáčové, což mluví samo za sebe. Možná by bylo dobré, kdyby se lidé trochu zamysleli nad situací a začali do naší metropole jezdit veřejnou hromadnou dopravou. Zde je 6 důvodů, proč by to prospělo nejen jim, ale i okolí.

Martin Miko
Martin Miko 16.10.2019, 11:47

Nejezděte autem!

Není nic horšího než dopravní zácpy, obzvlášť když pospícháte na důležitou schůzku nebo na pohovor do naší metropole. V posledních týdnech lze situaci v matce měst přirovnat k prokleté pekelné cestě z Prahy do Brna po D1. Zkrátka; lepší je vyrazit půl dne předem, ale ani tak nemáte jistotu, že se dostanete do práce. Po Praze i do ní však doporučujeme jezdit veřejnou dopravou. Má to totiž své výhody a je jich požehnaně!

1. Nemusíte se stresovat v zácpě

Zásadní výhodou při jízdě veřejnou dopravou je, že se někdo stresuje za vás. Nehrozí vám vlastně ani riziko, že nabouráte. Při jízdě automobilem Prahou si vždy vzpomeňte na film Volný pád z roku 1993, ve kterém Michael Douglas uprostřed zácpy v Los Angeles zešílí a vezme spravedlnost do svých rukou. V tramvaji by se mu tohle pravděpodobně nestalo.

2. Stihnete mnoho dobrých věcí

Místo nervózního popojíždění v koloně se můžete ve vlaku nebo autobuse věnovat například četbě, spánku nebo bohulibé přípravě do práce. Můžete vyřídit e-maily a být o krok napřed před nenáviděnými kolegy, kteří jezdí do práce autem. Ti si mohou maximálně tak zavolat do rádia skrz handsfree a nechat si zahrát uklidňující písničku na přání.

3. Ušetříte spoustu peněz

Když se na celou věc podíváte ekonomicky a použijete selský rozum, zjistíte, že při jízdě veřejnou dopravou zásadně ušetříte, a to i v případě, že do Prahy dojíždíte. Jen si spočítejte, kolik vás stojí benzín, amortizace vozidla a parkování. V poměru s roční jízdenkou se jedná o horentní sumy. Roční lítačka pro prahu stojí 3650 Kč, což je 10 korun za den. To se vyplatí.

4. Dokonce se v klidu najíte

Zásadní výhodou při jízdě je fakt, že si můžete koupit kávu při přestupu na metro, a dokonce se po cestě i nasnídat. Ano, při jízdě automobilem můžete zastavit na benzínové pumpě a rovněž se občerstvit, jenže v zácpě na okraji Prahy to mnohdy možné není. Důležité jsou samozřejmě priority. Buď budete sedět v autě a trpět, nebo slevíte z komfortu v klimatizovaném vozidle a dáte šanci vlakům a autobusům.

5. Kam s autem?

Vzhledem k tomu, že je Praha plná aut, která nemají kde zaparkovat, budete (v případě, že nejste velký šéf a nemáte vlastní parkovací místo ve firemní garáži) řešit, kam s vozem. Mnohdy je to doslova boj, který vám způsobí zbytečné starosti. A to vy přece nechcete, ne?

6. Ulevíte dopravě v Praze

Už dlouhá léta po internetu koluje obrázek, na kterém je vysvětleno, kolik místa na silnici zabere 50 lidí, kteří do práce jedou automobilem, spolujízdou, na kole nebo autobusem. Schválně si tipněte, který dopravní prostředek na silnici zabere nejméně místa v poměru s počtem přepravených osob. Ano, nejmenší zátěž na dopravu má v tomto případě autobus.

A zde je 6 důvodů, proč nenávidíme Českou poštu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články