6 věcí, které můžete dělat, když uvíznete v zácpě na D1. Třeba naučit se cizí jazyk – G.cz
Vyhledávání

6 věcí, které můžete dělat, když uvíznete v zácpě na D1. Třeba naučit se cizí jazyk

+ DALŠÍCH 18 FOTEK + DALŠÍCH 19 FOTEK

Věděli jste, že když se někdo rozhodne jet autem z Prahy do Brna a zpátky, přijde zbytečně o den svého života? Ano, je tomu tak. Doprava na D1 kolabuje. Naposledy to, pravda, bylo výjimečně kvůli třem konvojům amerických vojáků, ale v podstatě je to na denním pořádku. Naštěstí víme, jak s časem stráveným v dálniční zácpě naložit, aby se nestal promarněným.

Martin Miko
Martin Miko 2.6.2019, 08:30

Co dělat v zácpě?

Dálnice D1 je prokletá pekelná cesta mezi Prahou a Brnem, které doporučujeme se vyhnout a raději jet vlakem. Jenže někdy to zkrátka nejde a autem jet prostě musíte. Automaticky však počítejte s tím, že ztratíte zbytečně celý den v zácpě. I tak se však dá vymyslet spoustu zábavných věcí, na které si nikde jinde čas prostě neuděláte.

1. Napište všem svým ex, že jste milionář

Není nic lepšího než ve volném čase trollit své bývalky tím, že jim do zprávy napíšete, že jste vyhrál ve sportce, prodal firmu nebo sdědil pár milionů po neznámém strýčkovi. S velkou pravděpodobností je to zajímat nebude, ale věřte, že některá z nich se chytne a vy své trollení můžete vygradovat až k monstróznímu finále.

2. Přečtete si knihu z oboru, který vás nezajímá

Kdy jindy budete mít čas na něco tak krásně zbytečného než právě v zácpě na dálnici D1? Může jít o román Radky Třeštíkové, motivační knihu pro finanční poradce, osvětovou příručku, která vás donutí prodat své ferrari, nebo o Diář Tomáše Řepky. Jedná o váš promarněný čas, takže je to jedno.

3. Volejte neznámým lidem s nabídkou levnější elektřiny

Vytáčejte neznámá telefonní čísla a všem nabízejte mnohem levnější tarif než konkurence. Představujte se jako zástupce firmy ČEZ revival. Součástí vaší exkluzivní nabídky musí samozřejmě být i hrnec a oběd zdarma.

4. Naučte se cizí jazyk

Na internetu existuje desítky výukových nahrávek v podobě audioknihy, díky kterým se můžete naučit cizí jazyk. Během cesty z Prahy do Brna máte možnost začít mluvit plynule rusky, italsky nebo například řecky, což se vyplatí.

5. Seznamte se s kamioňákem

S velkou pravděpodobností bude ve vedlejším pruhu stát řidič kamionu nebo dodávky. S takovými lidmi je dobré se seznámit, tedy pokud je to Čech nebo Slovák, protože s Polákem si nejspíš moc nepokecáte (pokud se tedy nejdřív nezhostíte bodu č. 4). Vyslechněte si jeho životní příběh a povězte mu svůj. Tohle přátelství může trvat na věky.

6. Vytvořte si imaginárního kamaráda

Když člověk spěchá do Brna nebo do Prahy, ale dálnice D1 ho nechce pustit, nezbývá mu nic jiného, než se zbláznit. Pro tyto případy je tu imaginární kámoš, kterého si můžete vytvořit. Můžete si povídat například se sousedící sedačkou. Jste-li žena, máte možnost si rtěnkou namalovat na ruku obličej. Kreativitě se meze nekladou. Aspoň v té zácpě nejste sami.

A zde vás překvapí velký návrat šílené hračky Tamagoči.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu