fb pixel Co je české, to je opožděné aneb 5 důvodů, proč nenávidíme naši státní poštu – G.cz
Vyhledávání

Co je české, to je opožděné aneb 5 důvodů, proč nenávidíme naši státní poštu

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Co je české, to je děsné, tedy rozhodně pokud jde o státní podniky. Vzhledem k tomu, že jsme tento týden oslavili Světový den pošty, rozhodli jsme se přidat svou trošku do mlýna a sdělit světu 5 důvodů, kvůli kterým nenávidět Českou poštu.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 11.10.2023, 00:14

Balík do ruky neexistuje

Každý z nás má nějakou pikantní historku s Českou poštou, která přesahuje možnosti našeho chápání. Tyto příběhy by měly být zfilmovány v české verzi pořadu Věřte nevěřte a buďte si jisti tím, že by to mělo obrovský úspěch. Rozhodli jsme se dát dohromady pár důvodů, proč tento státní podnik z duše nenávidíme a vy byste měli taky.

1. Čekání na Godota

Nejrozšířenější historka, která se týká zážitků s Českou poštou, je samozřejmě čekání na balík. I když si objednáte balík do ruky, je velmi pravděpodobné, že vám ve schránce přistane výzva k tomu, abyste si balíček vyzvedl na poště, přestože jste byl celý den doma. Nikdo na vás nezazvonil, ani vás neupozornil. Prostě si musíte dojít na pobočku.

2. Vtipy jsou realitou

Všimli jste si, že každý vtip o České poště je 100% pravda? Kdo říká, že ne, tak kecá (nebo na ČP pracuje a má to nakázáno firemním kodexem). Se zlidovělou hláškou „Řekl bych vám skvělý vtip o České poště, ale nejsem si jistý, že vám dojde,“ rozhodně souhlasíme. Nebo šprým: „Také jste jako děti zazvonili na zvonek a pak utekli? Česká pošta si z toho udělala byznys!“ vám připomene některou z prekérních situací z vašeho života.

3. Čas jsou peníze

Není nic lepšího, než když vám přijde upozornění od České pošty, že vás pošťák navštíví mezi devátou a osmnáctou hodinou. Dokážete si představit, kdybyste tímto způsobem fungovali i vy? „Dobrý den, rád bych se objednal na stříhání ve vašem kadeřnictví. Přijdu někdy mezi pondělím a středou.“ Ano, zní to absurdně. Díky bohu, že existují zásilkovny v okolí vašeho bydliště, které usnadňují životy a šetří peníze.

4. Za své peníze dostanete půlku služby

Lidem se dlouhodobě nelíbí, že Česká pošta neodvádí za peníze občanů plnohodnotnou práci. Když si například zaplatí Balík do ruky, v drtivé většině případů se dočkají pouze služby Balík na poštu, která je o 20 korun levnější. Je to podobné, jako kdybyste si v restauraci objednali hamburger a hranolky, a pak by vám číšník přinesl jen hamburger a tvářil se, že je vše v pořádku. Zajímalo by nás, k jakému číslu bychom se dostali, kdyby si stěžovali všichni nespokojení zákazníci České pošty. Podle nás by bylo vyšší než počet truchlících na pohřbu Karla Gotta.

5. A bude hůř!

Podle informací ze začátku října 2019 bude Česká pošta během následujících let propouštět 7 tisíc zaměstnanců, díky čemuž má ušetřit. Jedná se prý o chystanou restrukturalizaci podniku, avšak občané nic nepoznají. Problém je v tom, že zaměstnanci jsou zatěžováni nesmyslnými úkony, které je zdržují od práce. Zaměstnanec pošty tu přece není od toho, aby prodával losy, omalovánky a rozdával letáky, ale od toho, aby dělal svou práci.

Podobné články

Doporučujeme

Další články