fb pixel Legendy hiphopu navštíví Prahu: De La Soul dokázali dobýt svět nejen díky Gorillaz – G.cz
Vyhledávání

Legendy hiphopu navštíví Prahu: De La Soul dokázali dobýt svět nejen díky Gorillaz

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Už tuto středu navštíví Prahu jedna z nejlegendárnějších hiphopových kapel v historii tohoto žánru. Americká trojice De La Soul vystoupí v rámci festivalu Struny podzimu ve velkém sále pražské Luceny, kde oslaví 30 let od vydání debutové desky s názvem 3 Feet High and Rising.

Martin Miko
Martin Miko 11.11.2019, 14:56

Definice rapu

Ve světě rapové muziky neexistuje mnoho kapel, které by o sobě mohly tvrdit, že dokázaly definovat žánr. Long Islandskou skupinu De La Soul však k nim bezesporu zařadit můžeme, o čemž není mezi fanoušky rapu pochyb. Pořadatelům festivalu Struny podzimu se podařilo do České republiky dostat De La Soul po dlouhých 6 letech, kdy kapela vystupovala na festivalu Hip Hop Kemp v Hradci Králové.

Široce uznávaní hip-hopoví průkopníci a legendy tohoto žánru De La Soul tento rok slaví 30. výročí od vydání svého průlomového alba „3 Feet High and Rising“. To je uvedlo na světovou scénu a masám posluchačů představilo jejich unikátní, osobité pojetí hip-hopu ovlivněného jazzem, soulem a funkem, stojícího na chytrém využívání samplů a erudovaných a přitom stále zábavných textech. De La Soul stále testují a posouvají hranice žánru, což dokládá také jejich zatím poslední deska „And the Anonymous Nobody…“, na které spolupracovali mj. David Byrne a Pete Rock. Deska se setkala s vřelým přijetím kritiků a také bodovala s nominacemi na cenu Grammy.

Úspěšný byl pro kapelu také rok 2001, kdy zapůsobili písní Oooh, kterou nahráli s rapperem Redmanem a dočkali se další nominace. Na výhru v rámci cen Grammy si museli počkat ale až do roku 2006, když na plné čáře zabodovali kolaborací s kapelou Gorillaz. Jejich společný singl Feel Good Inc. tehdy zněl v každém rádiu a v každé televizi, takže se nemůžeme divit, že zde byla cena za nejlepší kolaboraci s vokálem zcela na místě.

Za zmínku však stojí jejich poslední deska s názvem And The Anonymous Nobody z roku 2017, která zaujala hudební kritiky především svým neotřelým přístupem, výběrem hostů a především způsobem vzniku desky. Vybírali na ni skrz crowdfundingovou kampaň Kickstarter, kde získali potřebných 100 tisíc dolarů za pouhých 6 dní.

Jen blázen by si nechal ujít možnost vidět v Praze naživo kapelu, která je dlouhodobě na vrcholu a i po 30 letech své aktivní kariéry stále dokáže překvapit nejen své zaryté fanoušky, ale nové posluchače hiphopové muziky.

A zde se dozvíte, jak byste se měli chovat na dovolené v Arménii a Gruzii.

Další strana

Podobné články

Doporučujeme

Další články